10.1.1

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi „Kuiinlus ehk Kuulsuse ahelad“

Tallinna linnavalitsus otsustas 17. jaanuari 2018 istungil muuta elukohajärgse
munitsipaalkooli määramise tingimusi ja korda, mille kohaselt muutus
Gustav Adolfi Gümnaasium elukohajärgseks kooliks.

Tallinna Kuristiku gümnaasiumi õpilased nakatusid kuiinluse pisikuga ja vallutasid ühe Eesti suurima lava enda loodud muusikalavastusega

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi õpilastele oli õppeaasta kõige raskem, kuid ühtlasi ka kõige ägedam väljakutse kontsertetenduse loomine legendaarse rokkbändi „Queeni “ muusika põhjal.

Etendus pealkirjaga „Kuiinlus ehk Kuulsuse ahelad“ oli lavaline tervikteos, kus oli lisaks rokkbändile, solistidele ja koorilaulule ka liikumist, tantsu, dialoogi, valgus- ja heliefekte jpm. Rohkete showelementidega kontsert-lavastusse oli põimitud üle paarikümne kuulsa „Queeni“ laulu ja ühe noore mehe lugu kuulsusest, soovidest, armastusest ja sõprusest.

Neli kontserti Lindakivi kultuurikeskuses läksid täissaalile. Noored ja nende juhendajad tundsid, et nad suudaksid oma lavastuse viia veel suuremale lavale. Nii jõutigi Alexela Kontserdimajja, kus esineti 30. mail 2018 ligi 800 kuulajale-vaatajale.

Võimsa lavateose õnnestumisel osales ligi 60 Tallinna koolide 14–23aastast noort, sh Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi noortekoori ja bändi liikmed, samuti multimeediaringi õpilased. Paljud osatäitjad, kes pole kunagi käinud ei muusika- ega tantsukoolis, on teinud oma rolli õppides pika perioodi vältel süsteemset ja tõsist tööd ning saavutanud tulemusi, mida nad ei osanud oodata. Hilisõhtused proovid, mitmepäevased laululaagrid ja töised nädalavahetused kandsid vilja ning andsid unustamatu kontsertelamuse.

Allikas: Tallinna Kuristiku Gümnaasium