10.1.6

Tallinna Lauliku Lasteaia teatritegemised

Tallinna Lauliku Lasteaias on teatripisikuga nakatunud suured ja väikesed. Näitemängude tegemisega on lasteaial tekkinud võimalusi nii heategevuseks kui ka koostööks kogukonnaga.

Lauliku lasteaia teatritegemised on haaranud nii väikesed kui ka suured

Lauliku lasteaias on tavaks lasteaia sünnipäeva tähistada töötajate etendusega. Lapsed ootavad igal sügisel põnevusega näidendit, et avastada, millist rolli mängib nende õpetaja, õpetaja abi, õppealajuhataja või ehk hoopis direktor. Etendused valmivad muusikaõpetaja kirjutatud stsenaariumi ja juhendamise järgi, suurepärase kunstnikukäega rühmaõpetaja tehtud dekoratsioonide ja osalevate õpetajate ideede alusel.

Etendusega „Lumeeit“ osaleti abivajavate perede toetuseks heategevusprogrammi „Märka ja aita!“ perepäeval. Eesti Vabariigi juubeliaastal kutsuti „Sipsiku“ lugusid vaatama-kuulama ka kõik Nõmme linnaosa lasteaedade vanemate rühmade lapsed ning saadud tuluga toetati samuti heategevuslikku fondi „Märka ja aita!“.

Eeskuju on parim kasvataja ning alates neljandast eluaastast osalevad kõik rühmad märtsikuul toimuval lasteaia teatrikuul näidendiga. Nii omandatakse sageli esimene näitlejatöö kogemus ning emadepäeva peol saavad etendusest osa lapsevanemad.

Traditsiooniks on vanema rühma osalemine Tallinna linna lasteaedade teatrifestivalil „Kanutiaia Kann“. Turu ülikooli teise kursuse üliõpilased õpivad selgeks eestikeelse näidendi ja esitavad selle laulikulistele iga aasta aprillikuus.

Lauliku lasteaia moto on kasvamine koos mängu, laulu ja rõõmuga ning näitemängutraditsioon toetab seda igati.

Elbe Prants, Tallinna Lauliku Lasteaia muusikaõpetaja

Tallinna Kuristiku Gümnaasium; Tallinna Südalinna Kool