10.10

Tallinna 21. Kooli XXXII kunsti- ja kultuurinädal keskendus Ameerikale

8. jaanuaril 2018 avas Tallinna 21. Kool traditsioonilise kunsti- ja kultuurinädala, mis seekord keskendus Ameerika Ühendriikidele.

Avatseremoonial tervitasid kooliperet Ameerika Ühendriikide suursaadik Eestis James D. Melville Jr ning kultuuri- ja pressiatašee Edward Dunn. Järgnes helirežissööri ja produtsendi vil! Ivo Felti loeng „Eesti film Hollywoodis“.

Koolimaja erinevatel korrustel olid Ameerika Suursaatkonna näitused rahvusparkidest ja „Ameerikat kujutades“, mida tutvustasid õpilasgiidid inglise keeles, ning fuajees oli ekspositsioon „USA dollari mitu nägu“.

Toimusid moedemonstratsioonid „Kirev Ameerika“, põnevad esitlused „Imeline USA“ sõnas ja pildis ning dekoreeritud ringkäigud koolimaja tutvustamiseks. Ümarlauas arutleti Jonatan Vseviovi eestvedamisel Ameerika välispoliitilistel teemadel.

Koolipere sai lähemalt tutvuda USA lipukultuuri, elu ja traditsioonidega; Elvis Presley fenomeni, majanduspoliitika ja õppimisvõimalustega ülikoolides; popkultuuri, kunsti, Walt Disney’ filmide ning maadeavastajatega; küberkaitse ja sõjaväebaasidega; osaleda mitmetes indiaani-, tvisti-, kantri- jm töötubades, konkurssidel ja mälumängudes ning vaadata „Elavaid pilte“ Ameerika ajaloost. Telesilla vahendusel kohtuti NASA töötajaga.

Kunsti- ja kultuurinädala kulminatsiooniks oli meeleolukas mälumäng ning õhtune suurejooneline teemapidu.

Juta Hirv, Tallinna 21. Kooli direktori asetäitja-arendusjuht

Tallinna 21. Kooli kunsti- ja kultuurinädalal esitati traditsiooniline elavate piltide etendus, seekord Ameerika ajaloost