10.4

Vaba loomingu kursus Tallinna Reaalkoolis

Tallinna Reaalkooli kunstihuvilistele gümnasistidele pakutakse valikainena
vaba loomingu kursust 2016/17. õppeaastast.

Vaba loomingu kursus Tallinna Reaalkoolis algas maalimisega

Kursuse eesmärk on anda õpilastele võimalus end vabalt kunstis väljendada ning tutvuda uute tehnikatega. 12. klasside õpilastel valmisid eri tehnikates teosed, alustades suureformaadiliste maalide, savist büstide ja šabloontehnikas portreedega ning lõpetades vabas tehnikas valminud „Surmatantsu“ interpretatsioonide ja Wiiralti loomingust inspireeritud graafiliste lehtedega. Kursuse kulminatsioon on õpilastööde näitus Kullo Lastegaleriis.

Ülesanded toetasid varem õpitut. Näiteks oli maaliülesanne seotud kubismi ja Pablo Picasso loominguga. Õpilased võisid ise valida, mida kujutada soovivad, kuid suureformaadilised maalid pidid siiski vastama kubismi tunnustele.

Tunde külastas Tartu tänavakunstnik Von Bomb, kes viis läbi šabloontehnikas portreede töötoa. Käidi KUMU kunstistuudios, kus juhendaja Triinu Jürves tutvustas lähemalt kuivnõela tehnikat. Iga õpilane täiendas Wiiralti teoseid, kombineerides eesti tuntuima graafiku tegelaskujusid oma fantaasiaga.

Lõpunäituse kujundasid õpilased ise: valisid tööd, sobitasid kokku ja panid ka tehniliselt üles, saades nii ka näituse korraldamise kogemuse. Avamisele olid kutsutud kooli juhtkond ja õpetajad, õpilased ja sõbrad.

Kursus õnnestus väga hästi – õpilased olid töökad, avastasid ja katsetasid palju ning väljendasid oma mõtteid julgelt kunstiteostel.

Maarja Kell, Tallinna Reaalkooli kunstiõpetaja