10.7

Tallinna Huvikeskuse Kullo õpilased ja õpetajad panid linna helisema

Tallinna Huvikeskuse Kullo õpilased ja õpetajad kasutavad aktiivselt linnaruumis pakutavaid esinemisvõimalusi või otsivad neid ise.

Septembris 2017 löödi juba viiendat korda kaasa Kodulinna Maja eestvedamisel korraldatud üritusel „Helisev linnamüür“. Muusikat, koreograafiat ja ajaloolise tõe esitust sisaldavasse üritusse on kaasatud kogu linnamüür ja kõik müüritornid.

„Helisev linnamüür“ algas Viru värava juurest Kullo trummaritega ja jätkus Kullo õpetaja Kristi Talistu esinemisega Hinke torni juures. Edasi mindi Lurenburgi torni endisesse asukohta Tallinna ringkonnakohtu fuajeesse, kus andsid kontserdi Kullo kitarri- ja kandleõpilased ja õpetaja Galja Jõgi. Endise Karja värava asukohal esines Kullo ansambel Piibar ja õpetaja Toivo Luhats.

3. juunil 2018 korraldas Tallinna Huvikeskus Kullo oma pilliõpilaste ühise kontserdi, millega tähistati Eesti 100. aastapäeva. Kullo on võtnud osa EV100 ühiskingitusest „Igal lapsel oma pill“ ja saanud seeläbi mitmel aastal tuge pillide ostmiseks. Projekti korraldajatelt tuli ettepanek anda kontsert 1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval. Kullo otsustas anda ühiskontserdid ka Tallinna vanalinnapäevade toimumise aegu. Kontsert korraldati Hopneri majas. Esines ligi 100 noort, keda juhendas 19 õpetajat. Kõlasid soolo- ja ansambliteosed klaverile, viiulile, kitarrile, puhkpillidele, trummidele, kandlele ja rahvapillidele. Kokku osaleb Kullo pilliõppes üle 300 õpilase.

Kairi Kaugema, Tallinna Huvikeskuse Kullo direktori asetäitja noorsootöö alal