2.1.4

Renoveeriti kahe lasteaia basseinid

24. novembril 2017 avas Tallinna Meelespea Lasteaed pidulikult oma vastrenoveeritud ujula.

Korda tehti kogu basseinikompleks koos riietus- ja pesuruumidega. Välja vahetati kõik tehnoseadmed – ventilatsioon, veepuhastusseadmed jne. Tööde kogumaksumuseks kujunes 200 000 eurot, töid tegi Lakorda Holding OÜ.

Ujula juurde kuulub ka saun, kus saab läbi viia karastusprotseduure ja kus saavad käia ka need lapsed, kes mingil põhjusel sel päeval ujumistegevuses ei osale. Basseinisaali aknaid kaunistavad loodusfotod, mille annetas lasteaiale loodusfotograaf Marko Poolamets.

Lasteaia direktori asetäitja Getter Kulberg rääkis, et bassein oli remondiootel pikka aega, kuid nüüd saavad ujumistunnid jälle toimuda. „Oleme kõik väga rõõmsad, et meil avaneb taas võimalus õpetada lapsi turvalises keskkonnas ujuma, tugevdada nende tervist ja luua positiivne meeleolu,“ rääkis Kulberg. „Esialgu saavad ujumist õppida kõik lasteaia aiarühmade lapsed alates kolmandast eluaastast, kuid edaspidi soovime võimaldada veega seotud tegevusi ka sõimerühmade lastele.“

Lasteaia Pääsusilma remonditud ujulas saavad ujumistunnid taas alata

Lastega tegeleb kuni kaks korda nädalas ujumisõpetaja. Ujumisõpetuse eesmärgiks on mängulise tegevusete kaudu tugevdada laste tervist ning õpetada ohutut käitumist vees. Lapsed omandavad kooli minekuks ujumisoskuse, õpivad kasutama abivahendeid, vee alt esemeid tooma ja vette hingama.

13. oktoobril 2017 avati Tallinna Lasteaia Pääsusilma korda tehtud bassein.

Remonti vajavat basseinikompleksi ei kasutatud seitse aastat. Nüüd sai ujumisõpe taas alata. Uju- misõpet saavad seal kolme- kuni seitsmeaastased lapsed. Ujutakse kord nädalas väikestes gruppides, et õpetajale saaks tegeleda iga lapsega. Ujumistundide eesmärk on õpetada lapsi turvaliselt käituma vee ääres ja vees. Lapsed õpivad vette minema ja veest väljuma, vees liikuma, hõljuma, sukelduma, edasi liikuma nii kõhuli kui ka selili.

Linnavolikogu esimehe Kalev Kallo sõnul on lasteaia bassein tihti esimene koht, kus lapsed puutuvad kokku ujumisõpetusega. „Polegi ju oluline, missuguse tehnikaga ujutakse, vaid see, kas vees ka tegelikult hakkama saadakse. Oskus end vees pinnal hoida aitab ellu jääda ka siis, kui jalad põhja ei ulatu,“ lisas Kallo.

Basseinikompleksi renoveerimistööd tegi Lakorda Holding OÜ. Tööde käigus valmisid täiesti uued ruumid – saun, riietus-, duši-, tualett- ja basseiniruum. Basseinikompleksi renoveerimise hinnaks kujunes 140 000 eurot.

Haaberstis on üheksa munitsipaallasteaeda ja neist viies on basseinid. Nüüd on töökorras nelja lasteaia basseinid.

Anti Sirkel, THA haldusosakonna juhataja

Getter Kulberg, Tallinna Meelespea Lasteaia direktori asetäitja majanduse alal

Leini Jürisaar, HA kommunikatsiooni peaspetsialist Pealinn (13.10.2017)