2.2.2

Tallinna Linnamäe Vene Lütseum sai uue gümnaasiumimaja

Tallinna Linnamäe Vene Lütseum (TLVL) alustas 2017/18. õppeaastast tööd kahes
eraldi majas. 4. septembril 2017 avati nende uus gümnaasiumimaja.

Tallinna Linnamäe Vene Lütseum sai avatud!

„Tallinna Linnamäe Vene Lütseum on linna esimene spetsiaalselt gümnaasiumiõpilaste jaoks kohandatud õppehoone, kus hakkab tegutsema nii-öelda puhas gümnaasium,“ rääkis Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart. „Koolis on kõigile tänapäeva nõuetele vastav õpikeskkond, kus hakkab toimuma nii statsionaarne kui ka õhtune õpe.“

Mihhail Kõlvarti sõnul on TLVLi uued õppevahendid ja tehnilised lahendused võrreldavad Tallinna Tehnikaülikooli omadega. „See on Eesti puhul täiesti unikaalne – kõiki koolis pakutavaid võimalusi saavad kasutada nii päevase õppe koolinoored kui ka täiskasvanud õppijad.“

Koolis on tänapäevased õpitingimused, mille loomisel

Koolis on õppekohti 735 gümnasistile, sealhulgas täiskasvanute gümnaasiumi õpilastele.

Õpperuumides on kaasaegsed tehnilised lahendused – arvutid, projektorid, multimeediatahvlid. Loodusainete õppe jaoks loodi sobivad tingimused kooli sisehoovi, kus saab korraldada üritusi. Loodusainete kabinetid koos üldlaboratooriumiga paiknevad viiendal korrusel, kust omakorda on väljapääs katusele ja sealsele eksperimentaalsele väljakule, kuhu tuleb ka kasvuhoone. 80ruutmeetrine katuseväljak on mõeldud loodusvaatluste läbiviimiseks. Väljakut ümbritseb piire, millel on näitliku õppevahendina päikesepatareid. Sisustamisel on observatoorium.

TLVLis toimub karjäärinõustamine, kool annab gümnasistidele rohkelt võimalusi valikainete õppi- miseks, näiteks saab omandada koka, juuksuri, giidi, floristi ja lapsehoidja eriala, õppida 3D-modelleerimist, programmeerimist ja astronoomiat.

arvestati gümnaasiumi vajadustega

Erinevate spordialade harrastamiseks on kooli kõrval suur staadion, millel tartaankattega jooksurajad, kunstmurukattega jalgpalliväljak, kaugushüppekastid, kuulitõukesektorid, võimlemislinnak ning eraldi pallimänguplatsid. Majja rajati 32 x 34m spordisaal, kus on täismõõtmetes korvpalliplats, 3 võrkpalliväljakut ja tribüünid. Lisaks on keldrikorrusel 300m² võimlemissaal, 100m² aeroobikasaal ja 100m² jõusaal koos inventariruumidega, riietus-pesuruumid ja kaks sauna.

Kalju Orav, THA haldusosakonna vanemspetsialist

Katrin Vende, Powerhouse