2.3.3.5

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi Makeblock MakerSpace stuudio

29. märtsil avas Tallinna Lilleküla Gümnaasium moodsa mehhatroonika-robootika labori, Baltimaades esimese Makeblock MakerSpace stuudio.

Makeblock MakerSpace robotid on tegutsemiseks valmis

Makeblock stuudio on terviklik mehhatroonika, robootika ja mikroelektroonika platvorm, mida saab komplekteerida kas eraldi või kombineerida Makeblock teiste robootikakomplektidega, mis loob paindlikud võimalused eri vanuses kasutajatele.

Tallinna Lilleküla Gümnaasium soovib Makeblock MakerSpace innovatsioonistuudio abil arendada laia silmaringiga 21. sajandi oskustega õppijaid, kes on ettevõtlikud, loovad ja laialdaste digioskustega.

„Laborisse ootame huvilisi õppijaid ja ka õpetajaid, et pakkuda neile võimalust ka iseseisvalt uurida, töötada ja lahendusi leida,“ rääkis Lilleküla gümnaasiumi haridustehnoloog Meeri Sild. „Labor pakub õppijatele võimalust tegutseda oma huvidest lähtudes. Ka kooli praeguses digiklubis käivad koos õpilased, kellel on sügav huvi hariduslike robotite ja programmeerimise vastu, kuid puuduvad kodus vajalikud vahendid enda huvide toetamiseks.“

Lilleküla gümnaasiumi õpilased esitlesid enda ehitatud kastmisrobotit

Stuudio loomisel on kooli esmaseks sihtgrupiks oma õpilased, kelles soovitakse arendada ning alal hoida tehnoloogiahuvi, loovust ning innovatiivsust. Oodatud on aga ka teiste Tallinna koolide õpilased ja õpetajad, kes valdkonna vastu huvi tunnevad.

„Meie koolil on juba mitmeid kogemusi seminaride läbiviimisel, näiteks koostöös VAT-teatriga tutvustasid meie õpilased hariduslikke roboteid õpilastele erinevatest Euroopa riikidest. Samuti oleme korraldanud seminare Tallinna Ülikoolist suunatud Erasmus+ kursuste osalejatele,“ lisas Sild. „Nüüd avatavas laboris saame tutvustada uusi tehnoloogiaid ja läbi viia koolitusseminare. Oma kogemusi ja teadmisi hakkavad seal jagama mitte ainult õpetajad, vaid ka õpilased.“

* Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics