2.3.3.7

Tallinna Südalinna Kool avas liitreaalsuse stuudio

11. aprillil avas moodsa mehhatroonika- robootika labori – Makeblock MakerSpace stuudio – ka Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium.

Liitreaalsuse stuudio on loodud koolis juba toimiva tulevikuklassi osana. Pidulikul avamisel tutvustati stuudio tulevikuvisiooni ja tegevusplaane, osalejad said virtuaalreaalsust ning tahvelarvutitele mõeldud liitreaalsuse rakendusi ka ise proovida.

Südalinna kooli projektijuht Kerttu Mölder rääkis, et vastavatud labor toetab põhikooliastme reaalõppe suuna arendamist. „Me usume, et teadmisi on lihtsam omandada, kui neid koheselt ümbritseva maailmaga seostada. Liitreaalsus (sh virtuaalreaalsus) on selleks suurepärane võimalus,“ rääkis Mölder. „Õpilased hakkavad liitreaalsuse jaoks ise sisu tootma ega ole ainult tarbijate rollis. Laboris saame tutvustada ka liitreaalsuse kasutamise oskusi nõudvaid tuleviku ameteid.“

Stuudio avamist toetasid Tallinna Haridusamet ning Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskus (MEDIT).

Rainer Rannala, THA üldosakonna juhataja

Kätlin Kalde, THA IT-vanemspetsialist

Leini Jürisaar, THA kommunikatsiooni peaspetsialist