2.3.4

Tallinna munitsipaallasteaedade robootika õppevara sai lisa

Jaanuaris 2018 täienes kõikide Tallinna munitsipaallasteaedade robootika õppevahendite kollektsioon – kõik lasteaiad said programmeeritavate haridusrobotite komplekti Blue-Bot ja Ozoboti minirobotid.

Bee-Bot roboti noorem ja hakkajam vend Bee-Bot

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on linn kahel viimasel õppeaastal soetanud lasteaedadesse mitmeid erinevaid robootikaseadmeid. „Praeguseks oleme loonud võimalused robootika algõpetuse korraldamiseks kõikides Tallinna lasteaedades,“ tõdes Belobrovtsev. „Võib öelda, et robootikaõpetuse põimimine lasteaedade õppetegevusse on ka maailma mastaabis suhteliselt uudne ja murranguline samm. Nii on praegu veel keeruline hinnata, milliseid eeliseid annab see meie lastele tuleviku maailmas, kuid kahtlemata teeb robotitega tegelemine lasteaia õppetöö oluliselt põnevamaks ja mängulisemaks.“

Robootikavahendite soetamiseks korraldas Tallinna Haridusamet riigihanke, mille võitis AS Rekato. Uute haridusrobotite ostmine on n-ö järg Bee-Bot komplektide soetamisele ülemöödunud aastal.

Iga lasteaed sai ka maailma pisimate haridusrobotite hulka kuuluvad Ozobot robotid, mis oskavad sõita mööda markerijooni ja saavad aru värvidest

Bee-Bot põrandarobotiteid kasutavad lasteaiad eri ainete õppimisel (matemaatika, loodusteadused, emakeel, võõrkeeled jpm). Blue-Bot roboteid saab samuti rakendada eri teemade õpetamiseks, kuid samal ajal antakse lastele ka algteadmisi programmeerimisest.

Blue-Bot sarnaneb välimuse ja toimimise poolest Bee-Bot robotile, kuid lisaks tavalistele puutenuppudele roboti seljal saavad lapsed Blue-Bote programmeerida käsulugejate ja tahvelarvutite abil. Spetsiaalne käsulugeja, mille piltkäsklustega plaate ladudes robotile öelda, mida ta tegema peab, on komplektiga kaasas.

Blue-Botid (esiplaanil) on täienduseks juba varem hangitud Bee-Botidele (tagaplaanil)

Iga lasteaed sai ka neli maailma pisimate haridusrobotite hulka kuuluvat Ozobot robotit, mis oskavad sõita mööda markerijooni ja saavad aru värvidest. Lapsed saavad värviliste markeritega radasid joonistada ja sel viisil Ozobot robotite tegevusi ja teekondi programmeerida. Lasteaiad, kes on juba varem omale Ozobote soetanud, kasutavad neid edukalt nii keelte, loodus- kui ka mitmete teiste ainete õpetamisel.

Rainer Rannala, THA üldosakonna juhataja

Leini Jürisaar, THA kommunikatsiooni peaspetsialist