3.1.1

Tallinna õpilased kinkisid Eestile suure üheslaulmise „Meie siin“

15. mail 2018 kogunesid Vabaduse väljakule ligi 3000 Tallinna õpilast, et anda Eestile üle oma kingitus – suur üheslaulmine „Meie siin“.

Kuna õpilaste kingitus-kontsert oli jätkuks noorte tantsijate eelmise suve isetekkelisele tantsupeole, juhtisid sedagi pidu Antero Noor ja Jennifer Marisse Cohen Tallinna 32. Keskkoolist

Tallinna päeval üheskoos lauldud kingitus-
kontsert sai jätkuks noorte tantsijate eelmise suve isetekkelisele tantsupeole. Üheslaulmisele olid kutsutud kõik õpilased ja õpetajad, kes tunnevad, et see neid kõnetab, sest oluline on tahe olla ja laulda koos.

Laulud aitasid välja valida Tallinna Nõmme Muusikakooli direktor Indrek Vijard ja Tallinna 21. Kooli õpetaja Lydia Rahula. Kavas olid Rasmus Puuri „Meie“ (dirigent Rasmus Puur), Boris Kõrveri „Tallinn, mu Tallinn“ (dirigent Riivo Jõgi), Uno Naissoo „Mu kodu“ (dirigent Janne Fridolin), Arne Oidi „Unustuse jõel“ (dirigent Lydia Rahula) ja Alo Matiiseni „Isamaa ilu hoieldes“ (dirigent Indrek Vijard).

Eeslauljatena olid abiks valikkoorid ning solistid Uku Suviste, Kalle Sepp, Jennifer Marisse Cohen ja Cecilia-Martina Mägi. Lauljaid saatsid Nõmme Muusikakooli orkester Riivo Jõgi juhendamisel ning Tomi Rahula bänd.

Tallinna Haridusamet, kes üheslaulmist korraldas, pidas väga oluliseks ka õppurite endi kaasamist juba algusest peale, sest see on ju nende pidu. Kingituskontserti juhtisid Antero Noor ja Jennifer Marisse Cohen Tallinna 32. Keskkoolist. Videopöördumise võtsid üles ja panid kokku Tallinna Ühisgümnaasiumi meediaklassi õpilased Freddie Turulinn, Peeter Alver, Ädu Igris Schumann, Katariina Kesküla ja Silvia Torn. Ürituse käepaela kujundused pakkusid välja Tallinna Kunstigümnaasiumi 10. ja 11. klassi õpilased, kasutusele võeti Lee Ann Plaaseri ja Margus Mikk Rebbase töö. Sündmuse Facebooki lehega toimetavad Pirita Majandusgümnaasiumi õpilased kooli direktori Toomas Pikhofi juhendamisel.

Sigrit Lilleste, THA hariduskorralduse osakonna peaspetsialist

Dirigendid (vasakult) Rasmus Puur, Janne Fridolin, Lydia Rahula, Indrek Vijard ja Riivo Jõgi said südamest tänatud