3.1.4.14

Pelgulinna Gümnaasiumis peeti kahte sünnipäeva korraga

Pelgulinna Gümnaasiumi koolipere tähistas Eesti Vabariigi aastapäeva mitme suure sündmusega.

Juba detsembris korraldasid klassid lennupõhiseid õhtuid eestipäraste etteastetega. Ka lapsevanemad kaasati Eesti sünnipäeva tähistamisesse. 22. veebruaril toimus Pelgulinna gümnaasiumi tunnustusüritus „106“, kus Eesti juubeli kõrval tähistati ka kooli 106. sünnipäeva. Üritusel tänati 80 õpilast silmapaistva tegevuse eest, mis ei põhinenud õpitulemustel. Järgnes Stig Rästa kontsert ning vastuvõtt suupistetega.

Eesti Vabariigi juubel kulmineerus 23. veebruaril Salme Kultuurikeskuses, kus leidis aset teatraliseeritud aktus teemal „Eesti lipp“. Näiteringi õpilased kandsid ette jutustuse Eesti lipu sünnist ja selle tähtsusest tänapäeval. Loo vahele olid põimitud temaatilised koorilaulud Pelgulinna gümnaasiumi segakoori lauljate esituses, keda juhendas koorijuht Maris Kaldaru.

Vahetult enne Eesti vabariigi sünnipäeva hakkas Pelgulinna gümnaasiumi 2. korruse koridori seinale ilmuma erilisi kalu. Tegemist oli kogu kooli ühisprojektiga „Eesti 100+ räime“ Eesti rahvuskala teemal. Õpilased kujundasid oma räimed ja liitsid need ühisesse kalaparve. Lisandus ka õpilaste kirjutatud jutte räimedest ja koomikseid.

Kala silueti sisse võis paigutada Eesti sümboleid alates rahvusmustritest, Kalevi kommidest või kodutänavast ning lõpetades Eesti poliitikute ja muidu väljapaistvate tegelaste, taimede, loomade ja kodumaaga seotud venekeelsete sõnadega. Ühiselt loodud seinainstallatsioon sai võimas ja sisukas.

Erik Kuldkepp, Pelgulinna Gümnaasiumi üldõpetuse koordineerija

Annika Tonts, Pelgulinna Gümnaasiumi kunstiõpetaja, näituse koordinaator

Pelgulinna Gümnaasium viis veebruaris läbi ühisprojekti „Eesti 100+ räime“ Eesti rahvuskala teemal