3.1.4.17

Tallinna Südalinna Kool pühendas Eestile mitu sündmust

1.–9. klassi õpilastele korraldati plakatite võistlus „Eesti 100“, toimusid aktused ja rahvusvaheline veebiviktoriin „Estland 100“.

Südalinna kooli plakatite konkursi „Eesti 100“ alateemade valik oli mitmekesine

Plakatite võistlusele laekus põnevaid töid rohkesti. Plakatid tutvustasid Eesti kirjanikke, muusikuid, sportlasi ja ühiskonnategelasi, samuti loodust, huvitavaid leiutisi ja palju muud. Plakatinäitus jäi avatuks mitmeks kuuks, et välja selgitada õpilased, kes olid plakatitel oleva infoga kõige paremini kursis.

Võisteldi ka „Eesti 100“ teemaliste tortide valmistamises. Korraldati klassidevaheline korvpalliturniir. Koolimaja I korruse fuajees oleval väärtustepuul on näha õpilaste head soovid vabariigile.

23. veebruaril toimusid juubelile pühendatud aktused. Esinesid kooli noored muusikud. Direktor Veiko Rohunurm pidas kõne ja kinkis kooli töötajatele kuldse koolimärgi, mis on kooli ühtsuse ja järjepidevuse sümbol. Märgi kandmine on iga õpetaja aukohus.

Veebruaris-märtsis korraldas Südalinna kool koostöös Tallinna Inglise Kolledži ja Eesti Saksa Keele Õpetajate Seltsiga rahvusvahelise veebiviktoriini „Estland 100“.

Tänu mitmele foto- ja videomaterjalile oli küsimustele võimalik vastata ka siis, kui saksa keelt ei oska. Viktoriinist võttis osa 1574 inimest eri riikidest üle maailma.

Südalinna koolis võisteldi tortide valmistamises

Allikas: Tallinna Südalinna Kool