3.1.4.18

Kunstinäitused Tallinna Huvikeskuses Kullo

Tallinna Huvikeskuse Kullo kunstiringide õpilaste tööde näitused olid kingituseks Eesti 100. sünnipäevaks.

ABC stuudio ja muinasjutu-kunstitoa õpilaste ühistööna valmis „100 pildi vaip“. Veel sai Kullo esimese korruse galeriis näha kirevad joonistusi, maale ja meisterdusi muinasjuttudest, liblikatest, lindudest, loomadest. ABS stuudio 6–7aastaste õpilaste tööd valmisid kunstitunnis, igalt lapselt oli näitusel vähemalt üks eksponaat. Muinasjutu-kunstitoa 3–7aastaste õpilaste joonistused, maalid ja meisterdused loodi tunnis kuuldud muinasjutu põhjal. Õpilasi juhendas Heli Rohtla.

Huvikeskuse teisel korrusel oli 12. veebruarist 15. märtsini Kullo joonistamis- ja maalikursuse õpilaste maalinäitus „Sinimustvalge“. Igal aastal uuritakse mõnda värvi, selle omadusi ja tähendusi. Sel aastal oli maalikursuse edasijõudnute rühmade kompositsiooni teemaks värvikombinatsioon sinimustvalge, millele igaüks pidi leidma maalilise kujundi. Otse loomulikult seostus see kõigile Eestiga, otsesemas või kaudsemas tähenduses.

Kullo ABC stuudio ja muinasjutu-kunstitoa õpilaste ühistööna valminud „100 pildi vaip“

Näitusel on nii abstraktsemaid kui realistlikult kujutatud lahendusi, kindla narratiiviga pilte ning neid, mis jätavad ruumi eri tõlgendusteks ja arusaamisteks. Maalitehnilisi lahendusi oli fotorealismist abstraktse ekspressionismini. Külmaks ei jätnud see teema kedagi ja nii oli näitusel näha muret ja rõõmu ning ühist hoolimist. Õpilasi juhendas Kersti Linnamägi.

Kullo kunstiringide aastanäitus „Kullo lastelt Eesti sünnipäevaks“ oli seekord kingitus Eesti vabariigile.

Näitus oli avatud 9. maist 2. juunini Kullo Lastegaleriis Kuninga tänaval. Näha sai huviringides osalevate laste ja noorte loomingulisi ja isikupäraseid töid.

Näitust iseloomustas kunstitehnikate paljusus, põnevad teemakäsitlused ning värviküllus. Näitusel osales enamik Kullo kunstiringidest: joonistamis- ja maaliringid, keraamika, skulptuur, fotokunst, moe- ja õmblusringid, mudilaste kunstiringid ning trüki- ja arvutigraafika ring.

Kairi Kaugema, Tallinna Huvikeskuse Kullo direktori asetäitja noorsootöö alal

Kullo joonistamis- ja maalikursuse õpilaste maalinäitusel „Sinimustvalge“ oli näha ühist hoolimist