3.1.4.6

Pirita Majandusgümnaasium korraldas teadusfestivali ja näituse

Eesti suurt juubelit tähistas Pirita majandusgümnaasium (PMG) tavapärasest suurema pidulikkusega. Ühendati kooli 70. tegevusaasta ja Eesti 100. sünnipäeva tähistamine.

Mõlema juubeli auks korraldas PMG kogu õppeaastat läbiva õpilaste teadusfestivali „100 teadlast Eestile“. Teadusfestivali toetab Haridus- ja Teadusministeerium Eesti Teadusagentuuri kaudu. Festivali eesmärk oli tähtsustada teadust ja teaduspõhist lähenemist juba nooremas kooliastmes, julgustada õpilasi osalema erinevatel klassivälistel õpiüritustel, sh osa saama konverentsist kui õpikultuuri ühest osast.

Festival algas kevadel 2018, kui toimus algklasside õpilaste koolisisene leiutajate konkurss „100 leiutist Eestile“. Konkursil osalemiseks tuli välja mõelda, projekteerida ja valmis ehitada üks ese. See arendas nii lastes kui ka peredes ja õpetajates loovust, loomingulisust, teaduspõhisust ja head käsitööoskust. Loodi mitmeid igapäevaelu toetavaid esemeid ja lahendusi alates koerasügajast ning lõpetades juba aprilli lõpust Tallinna Botaanikaaias asuva putukahotelliga.

Pirita Majandusgümnaasiumi konkursil „100 leiutist Eestile“ ehitatud putukahotell, mille sai endale Tallinna Botaanikaaed

Sügisel viib PMG läbi teadusnädala Tallinna ja lähivaldade koolide noorematele õpilastele avatud teaduskonverentsi „100 teadushetke Eestile“. Konverentsi tegevused on seotud teadmiste saamise ja otsimise oskuste arendamisega, ise tegemise ja meeskonnatöö oskustega. Taas on väga tähtis loovuse ja teadmiste ühendamine reaalsete tulemuste saamiseks, et unistada suurelt ja tegutseda targalt.

Konverentsil kuulatakse lühiettekandeid ja osaletakse teadusasutuste, loodusteaduste edendajate, õppejõudude, õpetajate, juhendajate ja gümnasistide korraldatud töötubades.

Lisaks juubeliaasta teematundidele, aktustele ja pidulikele klassijuhatundidele haarati kinni tähtpäeva sihiasetusest ning otsustati ka ise Eestile kingitused teha.

Valmisid kolm Eestile, tema minevikule ja pärimusele vaatavat kunstinäitust, mida juhendasid õpetajad Pille Pruuden ja Maarit Leben. 5. klassi õpilaste näitusel „Tuulutame vaipu“ sai näha õpilaste endi kavandite alusel mustale taustale loodud rahvusmustriga guašimaale. 5.–6. klassi õpilaste fotonäituseks „Vana kohtub uuega“ skaneerisid ja kujundasid autorid vastava telefoni äpiga oma perede 100 aasta taguseid fotosid. Koolimaja gümnaasiumihoones võis imetleda akrüülmaale „Eesti maastikud“. Enamjaolt 7.–9. klassi õpilased olid maalinud enda lemmikfotode järgi imelisi teoseid. Kunstinäitused pälvisid oma ideede ja teostuse tõttu suurt tähelepanu nii kooliperelt kui külalistelt.

Triinu Orumaa, Pirita Majandusgümnaasiumi arendusjuht