3.1.4.9

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis rännati ajas ja joosti 100 kilomeetrit

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis tähistati Eesti Vabariigi sünnipäeva menuka ja teguderohke nädalaga.

Kuristiku gümnaasium jooksis Eesti juubeli auks staadionil 100 × 1 km

20. veebruaril nautisid õpilased ja õpetajad aktiivõppepäeva, kogudes teadmisi teatrites, muuseumides, Riigikogus, Metsakalmistul ja mujal. 21. veebruaril said õpilaste, õpetajate ja vilistlaste võistkonnad panna end proovile „Eesti mängus“.

23. veebruaril tegi koolipere pooleteist-tunnise ajarännaku Eesti ajalukku. Aktused algasid Eesti Iseseisvusmanifesti ettelugemisega, seejärel meenutati Eesti sadat aastat videoklippidega eri aastakümnetest. Videotes kasutati fotosid ka erakogudest. Perioode iseloomustavad tekstid kui kirjad minevikust lugesid linti gümnaasiumiõpilased. Klippide vahele olid põimitud sobilikud laulud noortekoori esituses ja ajastule iseloomulikud tantsud.

Kool osales kolme esimese klassiga veel projektis „100 rahvamängu Eesti lastele“, mis on kingitus Eesti lasteaedadele ja Eesti riigile 100. sünnipäevaks. Projekti eesmärgiks oli rahvuskultuuri hoidmine ja väärtustamine, vanemate ja vanavanemate mängutraditsioonide tutvustamine. Esimeste klasside õpilased õppisid innuga selgeks kolm tantsumängu: „Šooder“, „Üks ühte ja kaks ühte“ ning „Kaks sammu sissepoole“.

Eesti 100. sünnipäeva auks jooksis kool veel staadionil 100×1 km.

Kooli huvijuht Triin Tibar soovis panna noored liikuma ka keset tavalist koolipäeva ning tõsta nende teadlikkust juubeliaastast. „Liikuma kutsuva kooli“ ja „Tervist edendav koolina“ kingiti Eestile sportlikud 100 km.

Jooksuhuvilisi oli oodatust rohkem, seepärast valiti jooksjad loosiga. Lippude lehvides ja rõõmsalt hõisates joosti kolm staadioniringi. Meeleolu oli ülev ja pidulik ning eriti uhkelt hoidsid Eesti lippu kõrgel kõige väiksemad jooksjad.

Triin Tibar, Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi huvijuht