3.2.1

Tallinna mudilaste tantsupeol „Me armastame Eestit“ tantsis 20 000 last

24. mail 2018 toimus kõikide Tallinna lasteaedade hoovis samaaegselt mudilaste
tantsupidu „Me armastame Eestit“, millega tähistati nii Eesti Vabariigi sajandijuubelit kui ka Tallinna alushariduse 100. aastapäeva.

Kõikide Tallinna lasteaedade hoovis peeti samaaegselt mudilaste tantsupidu „Me armastame Eestit“

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul korraldati nii suurt lasteaialastele mõeldud tantsupidu pealinnas esimest korda. „Kuna soovisime, et tähtsa sündmuse meeleolu jõuaks kõikide lasteni, on uudne ka peo vorm. Kui tavaliselt tullakse tantsupidudeks ühte kohta kokku, siis seekord on suur pidu jaotatud pisemateks peokesteks,“ rääkis Belobrovtsev. „Nii toimubki üle linna korraga 126 väikest pidu, millest kokku kasvab ülelinnaline kogukondi ühendav ettevõtmine.“

Iga lasteaed lavastas pidu oma moodi, kuid kõigil oli ka ühine osa. Kolme tantsu tantsitakse kõikjal. Pidu algas „Sabatantsu“ ja lõppes „Kaera-Jaaniga“, nende vahele mahtusid ühine „Nüüd tulge tantsima“ ning iga lasteaia enda valitud tantsud. Kõik lasteaiad kasutasid linnalt kingituseks saadud rahvarõivaid, tunnussilte ja rütmipille, mille valmistasid Tallinna koolide õpilased.

Kõikidele avatud hoovialadele olid oodatud ka pealtvaatajad, Haabersti linnaosa peokestest tehti droonivideo. Abilinnapea külastas Tallinna Jaan Poska Lasteaia tantsupeokest.

Mudilaste tantsupidu korraldasid Tallinna Haridus- amet, Tallinna alusharidus 100. aastapäeva töörühm ja Tallinna lasteaiad.

Merike Kivimäe, Tallinna Haridusameti peaspetsialist