3.2.2

Ülelinnaline mudilaste laulupidu „SadaSäraSilma“

Lastekaitsepäeval, 1. juunil 2018 vallutas Vabaduse väljaku 1000 laulvat mudilast.
Toimus ülelinnaline lasteaedade laulupidu „SadaSäraSilma“, mis pühendati
Tallinna alushariduse 100. aastapäevale.

Lastekaitsepäeval vallutas Vabaduse väljaku 1000 mudilast, et pidada maha lasteaedade laulupidu „SadaSäraSilma“

Lastekaitsepäeval, 1. juunil 2018 vallutas Vabaduse väljaku 1000 laulvat mudilast. Toimus ülelinnaline lasteaedade laulupidu „SadaSäraSilma“, mis pühendati Tallinna alushariduse 100. aastapäevale. Peol osalemine oli lasteaedadele väga tähtis.

Näiteks Pirita Lasteaed korraldas laululaagri, et koos Tallinna Suur-Pae Lasteaia mudilastega laulupeoks valmistuda. Laagris lauldi ja harjutati liikumisi. Vahelduseks võimeldi värskes õhus ja mängiti maastikumänge, õpiti eestikeelseid sõnu. Värske peaga oli laulmine veel vahvam ja ettevalmistus sai hea.

Pidu algas rongkäiguga Vabaduse väljakul, kus marssimas oli üle tuhande 6–7aastase laululapse. Kõik kandsid ühesuguseid stiliseeritud rahvariideid, mille lasteaiad said linnalt kingituseks 2017. aastal. Lapsi saatis 300 täiskasvanut, lauluõpetajat.

Kavas oli kümme lastelaulu, mida ilmestasid toredad liikumisseaded. Lapsi saatis Urmas Lattikase ansambel, dirigeeris Raul Talmar. Mudilasi üllatas oma kohaloluga armastatud laulja Getter Jaani, kes koos lastega ka laulis. Ka ilmataat oli lauljatega ühel meelel, nii et kokku tuli imeilus pidu.

Kristiina Kons, Pirita Lasteaia õppealajuhataja

Merike Kivimäe, Tallinna Haridusameti peaspetsialist

Lastega koos laulis nende suur lemmik Getter Jaani, pidu juhatas dirigent Raul Talmar

Pidu algas ja lõppes rongkäiguga

Lapsevanemad elasid väikestele lauljatele hoolega kaasa