3.2.3

Tallinna lasteaedade sajandipikkune ajalugu rullus lahti näitusel

17. aprillil 2018 avati Kullo Lastegaleriis näitus „Tallinna lasteaiad läbi aegade“,
mis oli pühendatud Tallinna alushariduse 100. aastapäevale.

Näitus „Tallinna lasteaiad läbi aegade“ Kullo Lastegaleriis

Näitusel sai eri ajastute mänguasjade, raamatute, mööbli ja dokumentide kaudu pildi Tallinna lasteaedade sajandipikkusest ajaloost. Väljapanekul osalesid kõik lasteaiad eri linnaosadest.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi arvates annab näitus põhjaliku visuaalse ülevaate alushariduse arengust. „On suurepärane, et lasteaiad oma ajaloo väärtusi säilitavad ja neid nüüd ka teistega jagavad. Kuna näituse eksponaadid on kogutud lasteaedade koostöös, on need võetud nii-öelda elust enesest,“ rääkis Belobrovtsev. „Saame näha, kuidas on lapsi eri aegadel õpetatud ja kasvatatud – jah, ka kasvatamine oli pikki aastaid lasteaia ülesanne ja paljud kutsuvad siiani lasteaiaõpetajaid kasvatajateks – ning äratundmisrõõmu peaks leidma igaüks.“

Näituse „Tallinna lasteaiad läbi aegade“ korraldamisest võtsid osa kõik Tallinna lasteaiad. Koostöös sündis vahva näitus, mis pakkus rõõmu nii lastele kui ka nende emadele-isadele ning vanavanematelegi.

Näha sai pedagoogilistele nõuetele vastavaid mänguasju eri ajastutest, dokumente, mööblit ja raamatuid, mis on lasteaedades kasutusel olnud laste vanemate ja vanavanemate aegadel ning mille kaudu saab rännata Tallinna lasteaedade sajandipikkuses ajaloos.

Lasteaedade näitust külastas ka abilinnapea Vadim Belobrovtsev

Mustamäe lasteaiad panid oma aedadele üle näituse „Loov laps“

Näituse visiooni loomise ja korraldustöö eest vastutasid Aina Arro ja Marge Kiel. Korraldustoimkonda kuulusid Triin Andreas, Tagi Viilma, Marika Ärmpalu, Tiiu Jõeväli, Selje Kuusk, Pille Kibur, Alvina Maasik ja Katrin Rasina. Näituse korraldamist toetas Tallinna Haridusamet. Näitus oli avatud 3. maini. Oma näitused korraldasid ka Nõmme ja Mustamäe linnaosade lasteaiad.

Üksteist Nõmme lasteaeda avasid Nõmme Majas ühise kunstinäituse „Minu hea lasteaed“. Teemaks oli igapäevaelu lasteaias nähtuna laste silmade kaudu. Näituse korraldamisel oli abiks Nõmme Linnaosa Valitsus.

Mustamäe lasteaiad panid 7. mail oma aedadele üle näituse „Loov laps“, mis peale kahe sajandijuubeli oli inspireeritud ka lähenevast emadepäevast. Laste töödes oli näha nende loovust ja rõõmu loomingust.

Üksteist Nõmme lasteaeda avasid Nõmme Majas ühise kunstinäituse „Minu hea lasteaed“, avamisel osales linnaosa vanem Grete Šillis

Merike Kivimäe, THA hariduskorralduseosakonna peaspetsialist

Aina Arro, Tallinna Nurmenuku Lasteaia direktor

Marge Kiel, Tallinna Lasteaia Karikakar direktor

Tatjana Tamme, Tallinna Raku Lasteaia direktor

Marianne Liiv, Tallinna Kadaka Lasteaia direktor