3.2.4

Pealinna lasteaedade mudilased istutasid loomaaeda 100 puud

Nüüdseks on lasteaedades lapsi õpetatud juba sada aastat ning selle tähistamiseks
istutasid Tallinna lasteaedade lapsed 20. aprillil 2018 loomaaeda 100 puud.

Lasteaialapsed istutasid Tallinna Loomaaeda 100 puud. Puukesi kasteti hoolega ja loeti peale ka võlusõnad

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul võiks puude istutamine olla meie, metsarahva jaoks, täiesti tavaline oskus. „Sestap on igati tervitatav, et lastele pakutakse võimalust juba nii noores eas puude istutamist õppida. Loodetavasti võtavad lapsed need teadmised ja oskused ellu kaasa ja istutavad tulevikus veel palju-palju puid, andes sellega oma panuse õhukvaliteedi parandamisse, liigirikkuse säilitamisse ja isegi kliimasoojenemise vastu võitlemisse,“ ütles Izmailova.

Haridusala abilinnapea Vadim Belobrovtsev peab oluliseks, et lapsed saaksid teadmisi keskkonna hoidmisest võimalikult varases eas. „See, mida inimene lapsepõlves kogeb ja õpib, saadab teda kogu elu. Seepärast tuleb ka suhtumist loodusesse ja arusaamist rohelisest linnakeskkonnast kujundada juba varakult,“ rääkis Belobrovtsev. „Lasteaias räägitaksegi neist teemadest palju, kuid lastel on vaja ehedat kokkupuudet päris loodusega. Puude istutamine loomaaia rohelusse on linnalastele hea võimalus näha, kuidas puu kasvama pannakse, ja olla ka ise selles osaline.“

Töö oli jaotatud nii, et see kõigile jõukohane oleks. Puid istutasid täiskasvanud. Selleks, et istutajad teaksid, kuidas puud korralikult mulda panna, korraldati neile Loomaaia Keskkonnahariduse Keskuses koolitus.

Laste roll ei olnud aga vähem oluline. Et puukesed kenasti kasvama läheksid, lugesid lapsed neile loitsu ja kastsid neid korralikult. Loitsul on võimas vägi, sest see kõlas kolm korda ja kokku 2500 lapse suust.

Keskkonnaharidusliku hommikupooliku 5–6aastastele lasteaialastele korraldas Tallinna Haridusamet koostöös Tallinna Keskkonnaameti ja Tallinna Loomaaiaga.

Merike Kivimäe, Tallinna Haridusameti peaspetsialist

Leini Jürisaar, THA kommunikatsiooni peaspetsialist

Päeva lõpus aeti juttu jääkaruga