3.2.6

Koolieelikute kabeturniir „Alusharidus 100“

16. aprillil 2018 toimus Tallinna Lasteaias Rabarüblik Nõmme koolieelikute
kabeturniir „Alusharidus 100“. Võistlesid 42 last seitsmest lasteaiast,
kes võtsid mõõtu 64-ruudulises kabes.

Koolieelikud said kabeturniiril pead murda ja võidurõõmu maitsta

Kohtunikeks olid Krista Villemsonile ja Heinar Jahu. Kohtuniku debüüdi tegid lasteaia vilistlased Karmen Kuusik ja Hans Robert Kannukene, kelle tee kabe juurde algas seitse aastat tagasi just Rabarübliku lasteaias.

Tallinna alushariduse juubeliga seoses oli avatud ka väike meenutusnäitus asjadest ning fotodest, mis pärit lasteaia umbes 30 aasta tagustest aegadest.

Tüdrukute esikolmik kujunes järgmiseks: Beti Jõemägi, Emily Kaiklem ja Kirke-Triin Pärn. Poiste esikolmikusse jõudsid Kaspar Savimägi, Rasmus Randla ja Oskar Tiitsar. Kõik auhinnalise koha saajad olid Rabarübliku lasteaiast. „Alusharidus 100“ logoga osalejamedali sai mälestuseks iga võistleja.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Koolieelikute kabeturniir toimus koostöös Nõmme Noortemaja, Nõmme Kabeklubi ja Tallinna Lasteaia Rabarüblikuga juba 15. korda.

Treener Heinar Jahu edastas lastele järgmist: „Kabe on lihtsate reeglitega, aga raske ja keeruline mäng. Enamikus partiides jäi kaotajal palju mõtlemisaega kasutamata. Mängiti liiga kiiresti. Mänguoskuste omandamiseks on vaja palju mängida ja mitte korrata mängus tehtud vigu järgmises partiis. Siis tulevad võidud ja koos nendega mängurõõm. Igast lapsest võib saada hea mängija. Koos mänguoskustega areneb ka enesedistsipliin, oskus vastu võtta otsuseid, tööharjumus. Ka õppimine koolis edeneb ja hinded tulevad head.“

Piia Aasmäe,Tallinna Lasteaed Rabarüblik õppealajuhataja