3.2.9

Kesklinna lasteaedade V teatrifestival

15. mail 2018 korraldati Tallinna Kesklinna lasteaedade V teatrifestival, ka see pühendati Tallinna alushariduse 100. aastapäevale.

Mustamäe lasteaedade 9. teatrifestivali lava vallutas suur hulk lustlikke väikesi näitlejaid

Osalemas oli ligi 250 last 11 lasteaiast. Tallinna Lasteaia Sipsik väliterrassile püstitatud lava oli täis tantsu ja laulu, isetegemise rõõmu ning ühtehoidmist. Nautida sai väga mitmekesist repertuaari. Etenduste sisuks olid nii õpetlikud, kaasajastatud muinasjutud kui ka laste ja õpetajate loodud näidendid ja muusika.

Tallinna Lasteaed Sipsik tõi lavale etenduse „Miks jänesel huul lõhki on?“, Tallinna Lasteaed Südameke „Punamütsike uut moodi“, Kadrioru Lasteaed „Üks kord metsas“; Tallinna Kiisupere Lasteaed „Lõbus mänguhommik“, Tallinna Magdaleena Lasteaed „12 kuud“ , Tallinna Endla Lasteaed „Kodus on kõige parem“, Luha Lasteaed „Rebaseemanda heateod“, Tallinna Jaan Poska Lasteaed „Kolm põrsakest ja grupp hunte“, Lasteaed Rõõmutareke „Kessu ja Tripp“, Tallinna Päikesejänku Lasteaed „Loomade laulupidu“ ning Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaed etendas „Nukitsameest“.

Anton Hansen Tammsaare on öelnud: „Ühel on tegemise rõõm, teisel on saamise rõõm. Õnnetud on need, kes ei tee midagi ja kes ei saa midagi. Päris õnnelikud on need, kes teevad midagi ja maitsevad oma tegude vilja.“

Lasteaia Sipsik moto on „Üks heategu päevas!“. Sestap oli kõigi osalejate jaoks oluline teha ka üks väike heategu, annetades etenduste tulu heategevusprogrammi „Märka ja aita!“ fondi.

Tallinna Kesklinna Valitsus toetas suursündmust värskendava jäätisega igale osalejale.

Signe Tamm, Tallinna Päikesejänku Lasteaia direktor

Carmen Soo, Tallinna Lasteaia Sipsik direktor