4.2.2.1

Nutika Inseneri Päev Tallinna 21. Koolis

4. aprillil korraldas Tallinna 21. Kool uudse formaadi ja ülesehitusega Nutika Inseneri Päeva.

Tallinna 21. Kooli nutika inseneri päeva teemal „Põnev elukutse – insener“ viisid läbi Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna teadurid ja õppejõud

Päeva teema oli „Põnev elukutse – insener“ ning selle viisid läbi Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna teadurid ja õppejõud. Teemat tutvustava sõnavõtuga esines dekaan Arvo Oorn, tervitussõnad lausus direktor Meelis Kond.

Põhikooli õpilased katsetasid mobiilses õppelaboris termokaamerat ning tutvusid põlemisgaaside mõõtmisega. 11.–12. klasside õpilased osalesid kuues õpitoas, kus tehti mustikamoosist ja hambapastast päikesepatareid, otsiti koolimaja ehitusvigu ning ehitati helivõimendi ja roboti. Igas töötoas tunnustati parimat õppurit-katsetajat. Vastuseid saadi paljudele küsimustele: mida võimaldab tehisreaalsus, kuidas juhtida virtuaalset robotit, millal eelistada liitreaalsuse lahendusi virtuaalreaalsusele, kuhu ja kuidas paigutada energia.

Õpitubades osalesid ka Tallinna 21. Kooli partnerkooli, Tallinna Tõnismäe Reaalkooli abituriendid. TTÜ Haridustehnoloogia keskusel valmis päevast meeleolukas õppefilm.

Päev lõppes ühise tordisöömisega, kavandati edasisi uusi koostööleppeid robootika ja reaal-loodusainete õppekava arendamiseks.

Signe Hohensee, Tallinna 21. Kooli haridustehnoloog