4.2.2.9

Tallinna Kullatera Lasteaia projekt „Kutsu nutitund külla“

Tallinna Kullatera Lasteaed viis läbi projekti „Kutsu nutitund külla“.

Haridusrobotid ja muud nutivahendid on Kullatera lasteaia perele igapäevasteks kaaslasteks. Kullatera robootika arendab loovust ja koostööd, on moodne ja mänguline. Robootika kaudu jõuab lasteni lihtne teadus: mis saab olla veel põnevam, kui ise programmeerides panna roboteid liikuma, häälitsema ja värvi muutma.

Juba enne roboaia avamist, 2017. aastal tegi Kullatera algust projektiga „Kutsu nutitund külla“, mis osutus väga populaarseks. 2018. aasta aprillis ja mais viisid õpetajad väljaspool oma lasteaeda läbi 24 nutitundi. Tundides kasutatakse erinevaid robootikavahendeid, arvestatakse laste vanusegrupi ning võimalusel võõrustava rühma nädalateemaga. Kutsujatel on võimalus tegevuste läbiviimisel abistada ja ka õppida.

„Robootika- ja nutivahenditega tegutsemine paneb silmad särama ja fantaasia lendama ning positiivne eeskuju nakatab teisigi,“ rääkis Kullatera lasteaia direktor Piret Määr. „Robootika õppimine ei ole teooria koolitusel, vaid katsetamine, proovimine ja loomine. Oma senise kogemuse põhjal saame öelda, et robootika aitab edukalt täita mitmeid õppe-eesmärke.“

Piret Määr, Tallinna Kullatera Lasteaia direktor