4.5.11

Tallinna Humanitaargümnaasiumi ja Tallinna Ühisgümnaasiumi tervisliku toitumise projekt

6.–8. juunil 2018 kohtusid Tallinna Humanitaargümnaasiumi ja Tallinna Ühisgümnaasiumi eesti ja vene noored.

Tallinna Humanitaargümnaasiumi ja Tallinna Ühisgümnaasiumi eesti ja vene noored tegelesid tervisliku toitumisega

Kolmepäevase projekti teema oli tervislik toitumine ning selles osalesid koolide 4.a ja 5.a klassi õpilased. Kohtumise eesmärk oli tõsta õpilaste teadlikkust tervisliku toitumise olulisusest, samuti toetada eesti ja vene emakeelega noorte sõprussuhteid ning mitmekultuurilises maailmas vajalike oskuste kujunemist.

Tallinna Humanitaargümnaasiumi 5.a klassi klassijuhataja Tiiu Andreas selgitas, et noortekohtumine on suurepärane võimalus luua mitteformaalse õppimise käigus uusi sildu eesti ja vene kogukonna vahele. Tallinna Ühisgümnaasiumi 4.a klassi klassijuhataja Ülle Tammsaar-Jokiniemi täiendas, et lisaks uutele sõpradele saavad noored teadmisi ka selle kohta, kuidas ise tervislikumalt elada.

Esimesel päeval arutasid noored koos ekspertidega oma toitumisharjumuste üle. Tervisliku toitumise ja eluviisi tähtsusest olid kõnelema tulnud mitme eriala esindajad: hambaarst, noortetreener, tervisliku toitumise ekspert, vanema klassi õpilane ning lapsevanem. Enim tekitas lastes elevust hambajooga. Õhtu lõpus maitsti eesti ja vene rahvusroogi, mille olid lapsed kodus eelnevalt valmistanud.

Teisel päeval koostati päeva kaupa ideaalmenüüd. Järgnes käik Eesti Tervishoiu Muuseumisse. Õhtul olid pidulikule kontserdile palutud lapsevanemad. Kolmandasse päeva jäi teadusteatri „Kolm Põrsakest“ vaatamine ja lühinäidendite ettekanded.

Projekti meeldis nii vanematele kui ka lastele. Selle käigus õpiti, mängiti, saadi sõpradeks ning tihenes koostöö kahe kooli vahel.

Tallinna Humanitaargümnaasium kuulub Tervist Edendavate Koolide võrgustikku, mille eesmärgiks on toetada koolides ja paikkonnas tervislikku elulaadi ja kujundada turvalist füüsilist ja sotsiaalset keskkonda. Teema valiti õpilaste soovist lähtuvalt ning üldisest murest rahvastiku tervise pärast.

Kohtumisi toetasid Hasartmängumaksu Nõukogu vahenditest Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Noorsootöö Keskus ja SA Archimedes Noorteagentuur.

Siret Hermaste, Tallinna Humanitaargümnaasium