4.5.13

Tallinna Meelespea Lasteaia ja Tallinna Õismäe Gümnaasiumi ühisprojekt

Tihe koostöö Tallinna Meelespea Lasteaia ja Tallinna Õismäe Gümnaasiumi vahel sai alguse viie aasta eest. Sellel õppeaastal otsustati tähistada ühiselt Eesti juubeliaastat.

Tallinna Meelespea Lasteaia ja Tallinna Õismäe Gümnaasiumi lapsed valmistasid keraamikaringis Eestile kingituseks 100 rahvariides nukku

Projekti kaasati kaks lasteaia koolieelikute rühma ja Õismäe gümnaasiumi 1.a, 3.a ja 5.c klass, abiks olid neile 11.a klassi õpilased Jaan Voronõi, Klaudia Sirel, Marleen Selge, Arti Kokka ja Krister-Ulrich Nittim, kes filmisid kogu projekti.

Üritusi korraldati mitu. Jaanuaris valmistasid lapsed keraamikaringis õpetaja Rosi Rawati juhendamisel Eestile kingituseks 100 rahvariides nukku. Nukud kingiti kolmele Eesti presidendile: Kersti Kaljulaidile, Toomas Hendrik Ilvesele ja Arnold Rüütlile. Nuku said ka peaminister Jüri Ratas, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson, Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula ning haridusametnikud Marika Pettai, Natalja Lapikova, Anti Sirkel ja Marika Kallas. Osa nukke kingiti projekti lõpus juhendajatele ja abilistele.

2. veebruaril külastasid 3.a ja 5. c klassi õpilased lasteaeda. Kohtumise teema oli sissejuhatus Eesti sünnipäeva. Õpilased esinesid vahva ettekandega (koostas õpetaja Annika Levit), kus tutvustasid lõbusas võtmes Eesti ajalugu ja olulisemaid fakte. Üheskoos lauldi ja mängiti ringmänge.

Sõbrapäeval kutsuti koolieelikud gümnaasiumi aulasse projekti „Kiusamisest vaba kool“ sõbrapäeva peole (kava: õpetaja Silvi Krebs). Kui eelmistel aastatel räägiti peol rohkem hoolivusest ja julgusest, siis sel aastal oli keskpunktiks sallivus. 3.a klassi õpilaste etteaste tuletas kõigile meelde, et võime olla ühesugused ja samas ka erinevad, kuid erinevustest hoolimata oleme sõbrad. Samal teemal esitas näidendi ka 2.a klass. Seejärel vaadati multikat „Äkki õnnestub!“, mis rääkis sõprade toetuse tähtsusest. Kõik said koos sõber-karukesega avaldada oma arvamust. Ühise sõbrapäeva kallistuse järel kõlas lõpulaul „Ära kõhkle, kui vaja appi on minna …, sest just sina võid olla see, tänu kellele on parem koolitee!“. Koolieelikutel ja 1.a klass mängisid aga võimlas lõbusaid rahvamänge õpetaja Kadri Aadma juhendamisel, seejärel viidi läbi nutiviktoriin „Meie Eestimaa“. Kes ei võistelnud, sai vaadata põnevaid füüsikakatseid, mida näitasid kaheksanda klassi õpilased õpetaja Jonas Lemmiku juhendamisel. Lõpetamisel said kõik kaela šokolaadist kuldmedalid. Osalejaid oli tulnud õnnitlema ka suur Sõber Karu, kellega kõik said patsu lüüa.

16. veebruaril toimus kooli aulas lasteaia ja gümnaasiumi ühine pidulik kontsert „Minu Eesti 100“. Kava oli tähtpäeva vääriliselt rahvuslik, rahvariietes olid ka kõik osalejad. Kontserdi avasid Meelespea lasteaia direktor Kristina Märks ja Õismäe gümnaasiumi direktor Kaja Toomsalu. Toredate luuletuste, laulude ja tantsuga rõõmustasid kuulajaid Meelespea lasteaia koolieelikud koos oma pisemate kaaslastega. Koolist esinesid etlejad ja tantsijad kolmest klassist, tantsurühm Undikutsikad, ansamblid Häälemure ning 3XUU. Kontsert lõppes ühislauluga. Kontserti kuulasid teiste seas abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja linnaosavanem Marek Jürgenson.

Projekti vedasid Kristina Märks, Ülle Pais, Aire Sibbul, Rosi Rawat, koolieelikute rühmade õpetajad: Kätlin Valge, Jaanika Reinik, Kristi Tarassov ja Jane Metsis Tallinna Meelespea Lasteaiast ning Kaja Toomsalu, Mari-Liis Ojasalu, Annika Levit, Monika Kabral, Silvi Krebs, Mai Unt, Koidu Ilmjärv, Piret Harro, Kadri Aadma, Kristo Anupõld, Ly Aruväli ja Jonas Lemmik Tallinna Õismäe Gümnaasiumist.

Silvi Krebs, Tallinna Õismäe Gümnaasiumi algklasside õppetool, õpetaja

Mari-Liis Ojasalu, Tallinna Õismäe Gümnaasiumi huvijuht

Kontserdil „Minu Eesti100“ olid kõik osalejad tähtpäeva vääriliselt rahvariietes. Pildil on Mari-Liis Ojasalu, Silvi Krebs, Õismäe Gümnaasiumi direktor Kaja Toomsalu, Meelespea lasteaia direktor Kristina Märks, Koidu Ilmjärv, Piret Harro ja Ly Aruväli