4.5.21

Sikupilli haridusasutuste selts aitab edendada kogukonna elu

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly believable.

Mais avati kaubanduskeskuses näitus „Kallis oled, ema“

Sikupilli haridusasutuste seltsi kuuluvad Tallinna Sikupilli Lasteaed, Tallinna Asunduse Lasteaed, Tallinna Kivimurru Lasteaed, Tallinna Pae Lasteaed ja Tallinna Pallasti Lasteaed ning Tallinna Pae Gümnaasium ja Kadrioru Saksa Gümnaasium (KSG), sellest aastast ka Sikupilli Prisma. Koos käiakse 2017. aasta kevadest.

2017/18. õppeaastal viidi üheskoos läbi mitu üritust: korrastati mahajäetud maja ümbrus Kivimurru tänaval, toetati loomakaitse liitu, korraldati ekskursioon „Sikupilli asumi ajalugu“ (giidiks Jaak Juske), ühised töötoad Sikupilli lasteaia taaskasutuspäeval ja keskkonnateemalistel jäätmenädala üritustel „Korduskasuta – anna esemele uus elu”; KSG algklassilaste etendus. Koolid korraldavad lasteaialastele õppekäike koolimajja, kus lapsed tutvuvad kooli ruumide ja korraga. Paljud lapsed käivad neis koolides eelkoolis.

Seekordsed plaanid oli koostöö naabruses olevate korteriühistutega naabrivalve loomiseks, asutuste „Koostöökuude“ läbiviimine, toidupanga kogukondlik toetamine, piirkonna abivajavate laste abistamine taaskasutuslaatade organiseerimisega ja palju muud.

Eesti sajandijuubeli puhul korraldati Sikupilli Prismas näitus „Minu Eesti”. Näitus lummas vaatajaid kirevuse, tööde erilisuse ja kasutusvahendite mitmekülgsuse poolest. Külastajaid oli palju ja lapsevanemad oli rõõmsad. Eriti vahva oli äratundmisrõõm, mis pani laste silmad särama, kui enda tööd nähti.

Maikuise kaubanduskeskuses avatud näituse teemaks oli „Kallis oled, ema“. On ju emad lapsele kõige kallimad ja seda armastust, hoidmist ja hellust peegeldasidki näitusel olnud tööd.

Häid ideid ühisteks ettevõtmisteks tekib kindlasti veel.

Marika Jurin, Tallinna Sikupilli Lasteaia direktor