4.5.25.2 

Tallinna Läänemere Gümnaasiumis on töövarjupäev traditsiooniks

16. novembril 2017 osalesid Tallinna Läänemere Gümnaasiumi 9., 11., 12. klassi õpilased traditsioonilisel töövarjupäeval Eesti ettevõtetes.

Tallinna Läänemere Gümnaasiumi õpilasomavalitsuse president oli kooli direktori Deniss Presnetsovi (vasakul) töövari

9. klassi õpilased külastasid Tallinna kutsehariduse õppeasutusi, kus tutvuti mitme eriala töötajate ettevalmistamise ning tööturu võimalustega. Gümnasistid said teada, kuidas on organiseeritud töö eri tegevussfäärides. Õpilased olid Tallinna Lennujaamas, Telemajas, Raadiomajas, tutvusid Vene Teatri näitlejate tööga ja teatri ruumidega, politseinike, juristide, arstide, sotsiaaltöötajate, veterinaaride, farmatseutide, kosmeetikute, ehitusinseneride, programmeerijate, administraatorite, automehaanikute, disainerite, raamatukoguhoidjate, võõrkeeleõpetajate tööga. Kooli õpilasomavalitsuse president oli kooli direktori Deniss Presnetsovi töövari.

Töövarjupäev avas paljudele õpilastele uusi horisonte, kinkis huvitavaid tutvusi ja näitas, mis suunas edasi liikuda. Üks õpilane soovis saada hambaarsti töövarjuks, aga sattus apteeki ja sai aru, et see töö võiks talle sobida. 11. klassi õpilane, kes juba teeb esimesi samme ajakirjanduses, oli ajakirjaniku töövari ning tõestas endale valitud tee õigsust. Töövarjuna sai näha ka töö miinuseid, mida on hea arvestada tulevase eriala valikul.

Õpilased märkisid, et kõige põnevamad ja huvitavamad olid erksad emotsioonid täiskasvanueluga tutvumisest.

Jelena Smoljakova, Irina Žuravljova; Tallinna Läänemere Gümnaasium