4.6.12

Haabersti Vene Gümnaasiumis viidi läbi tervisepäevad

8.–9. jaanuarini 2018 korraldasid Haabersti Vene Gümnaasiumi õpilased MÕK-tervisepäevad teemal „Tervislik toitumine ja liikumine”. 

Haabersti Vene Gümnaasiumi tervisepäevadel kujundasid õpilased toitumispüramiide ja tervislikke „taldrikuid” ning tegid oma plakatitest näituse

11.–12. klassi õpilased tegid noorematele ettekandeid tervislikust toitumisest. Järgnes arutelu ning grupitööna said valmis plakatid tervisliku ja ebatervisliku toiduga. Vanemad klassid kujundasid ka toitumispüramiide ja tervislikke taldrikuid. Grupid esitlesid oma plakateid ja kõik tööd pandi üles koolimaja seintele.

10. klassidele kõneles Haabersti Linnaosa Valitsuse tervisedenduse spetsialist Liina Kaev teemal „Suhkrud”. Noored said teada ka toitumiskava olulisusest ja koostamise võimalustest. Päeva lõpus valmistas iga klass koolisööklas tervislikke võileibu. Tervisepäevaga tõestati, et tervisliku söögi valmistamisega saab igaüks hakkama.

Järgmisel päeval keskenduti liikumisele. 1.–3. klasside jaoks toimusid rahvastepalli- ja teatevõistlused. Vanemad õpilased veetsid päeva Škoda jäähallis.

Tervisepäevad andsid teadmisi ja oskusi tervise teemal, tagasiside oli väga positiivne.

Jevgenia Uusväli, Haabersti Vene Gümnaasiumi huvijuht