4.6.6

Tallinna Lotte Lasteaia lapsed õpivad Kadrioru pargis

Kadrioru pargi veerel asuv Tallinna Lotte Lasteaed on pealinna üks uusimaid lasteaedu.

Kadrioru pargi veekogud on olnud Lotte lasteaiale väärt õppematerjal

Kadrioru park on oma mitmekesisuses justkui lasteaiahoovi avaramaks laienduseks ja nii möö- dus selle rüpes lasteaia esimene aastaring – värviküllane sügis, lumerohke talv ning õitest pakatav kevad-suvi.

Sügiseses lehesajus jalutades korjasid lapsed kerge vaevaga meisterdamiste tarvis kastaneid, tammetõrusid. Talvel pakkusid kuulamiselamust pakases paukuvad põlispuud ja mängulusti majaesised kelgumäed. Kevadsuvine lillerohkus andis silmad ette igale teisele pealinna paigale. Kadrioru pargi erinevad veekogud on olnud väärt õppematerjal. Nii on sündinud tähelepanekud, et purskkaevus hüppab vesi hooga üles ja plärtsuga alla tagasi, kanalis vesi aga voolab ja vuliseb. Tiigis seevastu on vesi päris tasa, ei häälitse üldse, vaid väreleb veidike tuulega. Lapsed on näinud veelindude talvitumist ja teadlikuks sellest, miks neid toita ei tohi.

Presidendi lossi juurde jalutati sageli. Põnev oli vaadelda auvahtkonna ajateenijaid liikumatult valves seismas või vahikorda vahetamas. Aprillikuus olid lapsed kutsutud osa saama Kadrioru lossi ees toimuvast pidulikust volikirjade üleandmise tseremooniast. Ühtlasi anti üle Tallinna Lotte Lasteaia kingitus presidendile – laste joonistustest koosnev Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale pühendatud pildialbum. Tähtis üritus ja tähtsad inimesed tõid lastele teadmisi tähtsatest käitumisreeglitest ning etiketist.

Kodupargist on avastada, õppida, kogeda veel nii
palju – mänguväljakud, muuseumid, roosiaed ja paeklint, hästi sissekäidud teed ning veel avastamata rajad.

Kadri Toomeste, Tallinna Lotte Lasteaia muusikaõpetaja