4.6.8

Lemmikloomapäev Tallinna Mustakivi lasteaias

11. aprillil 2018 tähistati Tallinna Mustakivi Lasteaias traditsioonilist lemmikloomapäeva, mida oodatakse alati suure õhinaga.

Lastega jalutuskäigule tuli isegi poni nimega Kašemir

Väga tähtis on kinkida hoolivust ja armastust kõikidele, nagu kirjutas Antoine de Saint-Exupéry „Väikeses printsis”: „Sa vastutad alati kõige eest, mis sa taltsutanud oled.”

Ürituse eesmärgiks on võimaldada lastel näha erinevaid loomi ja jälgida nende elu, tutvustada koduloomade kombeid, avardada laste silmaringi, rikastada laste teadmisi koduloomadest, kasvatada sõbralikku suhtumist loodusesse, kujundada loomadega õigeid käitumisharjumusi, õpetada lastele, et tegelikult on inimesed ja loomad „looduse lapsed”.

Lapsed, vanemad ja õpetajad tõid näitusele tavalisi lemmikloomi, nagu kõuts Bantik, koer Kora, hamstrid Vasja, Snežinka, Hamster, aga ka eksootilisi külalisi, nagu kuningpüüton Kapitonlina, kilpkonn Nika, viirpapagoi Keša ja teised. Huvi pakkusid kukk Indrek ja siniseid mune munev kana Manjaša, meinkuni tõugu kass ja kaelushiir. Loomade peremehed rääkisid oma lemmikute iseloomust, toitmisest, harjumustest ja vastasid laste küsimustele.

Jalutuskäigule tuli poni Kašemir. Päästemeeskonna liige labrador Gekor näitas meistriklassi inimeste otsimisel ja päästmisel, räägiti koerte dresseerimise meetoditest ja jagati nippe. Igaüks võis proovida end koeratreeneri rollis.

Üritusel osalesid Tallinna Mustakivi Lasteaia ja Tallinna Linnamäe Lasteaia lapsed.

Jelena Nemerzhitskaja, Tallinna Mustakivi Lasteaia õpetaja

Olga Borissenko, Tallinna Mustakivi Lasteaia õpetaja

Mustakivi lasteaia lemmikloomapäeval pakkusid lastele suurt huvi kukk Indrek ja siniseid mune munev kana Manjaša