5.1

Tallinna õpilaste koolitee algas traditsiooniliselt aabitsapeoga

1. septembril olid kõik Tallinna koolide 1. klassi lapsed koos peredega oodatud Vabaduse väljakule suurele aabitsapeole.

Aabitsapeol said lapsed lustida nii laval kui ka lava ees

Linn soovis kooliaasta avapeoga teha esimese koolipäeva lastele meeldejäävaks ja toredaks. „Oleme vastsetele koolijütsidele korraldanud aabitsapidusid juba üheksa aastat, tuleval, Eesti 100 aasta juubeli aastal, jõuame ka meie väikese juubelini,“ rääkis abilinnapea Mihhail Kõlvart. „Oleme rõõmsad, et Tallinna koolide õpilaste arv on aasta-aastalt suurenenud, sh ka esimesse klassi astujate arv. Algaval õppeaastal läheb 1. klassi umbes 4600 last, ligi 300 võrra enam kui eelmisel õppeaastal“.

Peo juhatasid sisse ning helistasid koos Aabitsakukega koolikella Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ning Kesklinna vanem Taavi Pukk. Laval esinesid laulu-, tantsu- ja tsirkusenumbritega erinevad lastekollektiivid, väljakule üles seatud telklinnakus sai osaleda töötubades. Vahepaladeks vallatuid tempe tehes vedasid pidu lahutamatud sõbrad Ohh ja Ahh. Peo lõpetas suur auhinnaloos ning Karl-Erik Taukar bänd.

Üritust on kõikidel aastatel korraldanud Tallinna Haridusamet ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

Leini Jürisaar, THA kommunikatsiooni peaspetsialist