5.2.5

Tallinn tänas ja tunnustas parimaid gümnaasiumilõpetajaid

6. juunil 2018 toimus Lillepaviljonis pidulik vastuvõtt Tallinna parimatele, kooli kuld- või hõbemedaliga lõpetavatele abiturientidele.

Linna tänusõnad andsid edasi linnapea Taavi Aas, abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja haridusameti juhataja Andres Pajula. Taavi Aas märkis, et nii suurepärased tulemused on kindlasti meeskonnatöö tulemus. „Meil kõigil on selles meeskonnas oma osa. Linn on loonud õppijatele suurepärased tingimused, mis toetavad tänapäevaste õppemeetodite rakendamist. Õpetajad on andnud oma parima, et uued teadmised jõuaksid õpilaseni ja ta need omandaks. Lapsevanemad on toeks olnud kodusoojuse ja hea sõnaga,“ rääkis Aas. „Aga vaieldamatult olulisim roll on olnud õppijate endi kanda. Nende töötahe ja sihikindlus oma eesmärkide saavutamisel on see, mis viis soovitud tulemuseni.“

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev tõdes, et medaliga koolilõpetamine pole tublidele noortele olnud kindlasti eesmärk omaette, vaid see on endile seatud kõrgete standardite ja sisemise motivatsiooni loomulik tagajärg. „Nad on harjunud kõike, mis ette võetud, tegema hästi. Kvaliteet on osaks neist endist,“ ütles Belobrovtsev. „Loorberitele puhkama jääda siiski ei tasu, sest uued väljakutsed on ootamas. Nagu on öelnud Abraham Lincoln: parim viis tulevikku ennustada on see ise luua. Looge endale suurepärane tulevik!“

Abiturientide nimel kõneles vastuvõtul Lillepaviljonis Tallinna Reaalkooli abiturient Johanna Madleen Rodima

Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula lisas, et esimeseks väljakutseks on siiski suvel hästi puhata. „Tuleb koguda jõudu ja energiat, et edasi minna,“ sõnas Pajula. „Sügisel minge ja jätkake oma teekonda, kas siis kodu- või välismaal. Õppige, kogege, arenege, ning siis tulge veelgi targemate ja tegusamatena kodulinna tagasi! Õnnelikku teekonda!“ Abiturientide nimel ütles tänusõnad Tallinna Reaalkooli abiturient Johanna Madleen Rodima.

2017/18. õppeaastal on gümnaasiumi medaliga lõpetajaid ühtekokku 292, neist kuldmedaliga lõpetab kooli 153 ja hõbemedaliga 139 abiturienti. Eelmisel õppeaastal oli 304 ning üle-eelmisel 261 medalisti. Medaliga lõpetanud abiturientide nimed on avaldatud lisades 1 ja 2.

Muusikalist külakosti pakkusid vastuvõtul Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi muusikalis „Kuiinlus ehk Kuulsuse ahelad“ esinenud õpilased. Vastuvõttu jääb gümnasistidele meenutama linna sümboolikaga tänumeene.

Marika Pettai, THA hariduskorralduse osakonna juhataja

Leini Jürisaar, THA kommunikatsiooni peaspetsialist