5.2.7.3

Lasteaed Päikene – 50

Lasteaed Päikene tähtsamad juubelisündmused leidsid aset 5.–9. märtsini 2018.

Lasteaia Päikene Mesimummide rühm esines juubelikuul teatrifestivalil Kanutiaia Kann etendusega „Sada aastat tagasi ...“

Juubelinädalat alustati laste mängupeo ja teatrietendusega, lustiti karnevalipeol ning tralliti batuudil. Rühmades toimusid lastevanematele vahvad kontserdid ning ühised tordisöömised. Lasteaia kontsertetendusel olid kohal külalised Tallinna Linnavalitsusest, Põhja-Tallinna Valitsusest, Tallinna Haridusametist ning Põhja-Tallinna lasteaedadest.

Lähtuvalt õppeaasta peateemast „Päikesekiir igasse päeva“, organiseeriti kolme juubeli tähistamiseks erinevaid üritusi ja mängupidusid kogu aasta vältel.
Vanavanemate päeva tähistati ühise heegeldamise, pillimängu ja joonistamisega. Lasteaia piirdeaial võis õppeaasta vältel näha viit Eesti-teemalist kunstinäitust, mis oli kingitus Eestile sünnipäevaks. Avastamislusti lastele ja õpetajatele on pakkunud meedia- ning nutinädalad. Tehti tutvust heategevusega. Osaleti mitmetel konkurssidel ja võistlustel.

Lasteaia juubelikuul esinesid kolmeaastased Mesimummid teatrifestivalil Kanutiaia Kann etendusega „Sada aastat tagasi …“, autoriks õpetaja Külli Eplik. Lugu rääkis Mooritsa lapsepõlve mängudest, väikese Marvini kehastatud tegelaseks oli 103aastane vanahärra Leo. Tegelaste vanusevahe on täpselt 100 aastat ning lugu oli pühendatud Eestile. Mesimummid pälvisid eripreemia väikelastega targalt tehtud õpetliku lavastuse eest.

Juubeliaastal õnnestus ka laste õpiruumi avardada. Keskkonnaprojektide abiga sai õppida Saula Siniallikatel, Tädu loodusõpperajal ning viikingite retkel Maardu järvel. Koostöös sisearhitektidega on üldkoridori seinal omalaadsed mängupaneelid. Õpetajate koostöös valmisid statsionaarseid õpikeskkonnad (meelte-, muusika-, valguse- ja loogika/loovusetoad).

Eha Porkma, Lasteaia Päikene direktor