5.2.7.4

Tallinna Lasteaed Kikas – 50

Tallinna Lasteaia Kikas tähistas oma juubelit terve nädala.

Lasteaia Kikas pidulikul juubelikontserdil esinesid nii lapsed kui ka õpetajad

4. detsembril, sünnipäevanädala esimesel päeval, vahetati omavahel rühmaruume. See pakkus lastele põnevust ning kinnistas nende oskust külas käituda. Lapsed ise leidsid, et teises rühmas mängimine oli väga tore, sest oma rühmas ei ole selliseid asju. Kõige toredam oli mängida kodu, aga vahvad olid ka pusled, kööginurk, voolimisalus liivaga ja autosõidurada. „Oleks võinud kauem olla,“ arvasid lapsed.

5. detsembril esitasid õpetajad näidendi „Punamütsike“. Lusti oli palju, ei puudunud ka õpetlik iva.

6. detsembril jõudis kätte kõige tähtsam päev. Hommikul kogunesid kõik rühmad õue, heisatud oli lasteaia lipp. Rühmadest moodustati rongi vagunid, mis liideti pikaks rongiks. Mändide külge kinnitati õhupallid heade soovidega. Lasteaia ümber tehti „liikuv kallistus“. Lõpuks moodustas lasteaiapere numbri 50. Hiljem lauldi saalis sünnipäevalaulu, iga rühm sai kingituseks mänguasju ja kringli, personali tänati lillede ja tänukirjadega. Õhtul korraldati koos vanematega advendikohvik.

7. detsembri tegid põnevaks lapsevanemad: meisterdati koos lastega, tutvustati emade aegset koolielu ja viidi läbi isegi üks koolitund. Õpiti hammaste eest hoolt kandma, tehti liikumistegevusi, külastati Nõmme Päästekomandot, Liikluslinnakut ja Tallinna Loomaaeda.

8. detsembril toimus pidulik kontsert-aktus, mille läbiv teema oli mäng lasteaed Kikas 50 tähtedega. Iga tähe all oli märksõna ja selle all omakorda vanasõna. Näiteks L – lapsed, lasteaed. Ega lapse suu ei valeta. Laps on laast vanema küljest; T – tarkus. Kordamine on tarkuse ema. Egas inimene enne tark ei ole, kui ta rumal ära ei ole olnud. Tähtede ja vanasõnade vahele olid pikitud laste ja õpetajate esitatud laulud ja tantsud.

Tallinna Haridusameti tänukirja said töötajad, kes on lasteaias olnud üle 20 aasta.

Allikas: Tallinna Lasteaed Kikas