5.2.8.1

Tallinna 21. Kool – 115

14. märtsil 2018 tähistas Tallinna 21. Kool Eesti Vabariigi 100. ja 21. Kooli 115. aastapäeva juubelikontserdiga Estonia kontserdisaalis.

Tallinna 21. Kool tähistas Eesti Vabariigi 100. ja 21. Kooli 115. aastapäeva juubelikontserdiga Estonia kontserdisaalis

Kontserdile eelnes direktori vastuvõtt Estonia teatri Valges saalis, kus pidulikku sündmust käis austamas ja kooli õnnitlemas haridus- ja teadusminister Mailis Reps, Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula, abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kesklinna vanem Vladimir Svet, haridusametnikud ning paljude partnerkoolide juhid. Häid soove ja meeleolukaid tervitusi tõid koolijuhid Helsingi Vuosaare-Lukiost, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist, Hugo Treffneri Gümnaasiumist, Kadrioru Saksa Gümnaasiumist, Tallinna Reaalkoolist, Südalinna Koolist, Gustav Adolfi Gümnaasiumist, Tallinna Tõnismäe Reaalkoolist ja Tallinna Kuristiku Gümnaasiumist.

Direktor meenutas oma kõnes koolitegevuse erinevaid ajalooperioode, tõi esile tänaseid arenguid ning vaate tulevikku.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps rõhutas oma tervituses kooli tugevusi ja traditsioone, tunnustas kooli saavutusi ning märkis, et Tallinna 21. Kool on kahtlemata üks Eesti tugevamatest ja omanäolisematest koolidest.

Pidulikul vastuvõtul tänas ja tunnustas direktor Meelis Kond uudse kujundusega Tallinna 21. Kooli teenetemedaliga kõige staažikamaid, väärikamaid ja teenekamaid õpetajaid, kes on eluteele saatnud mitu põlvkonda tublisid inimesi ning pühendumusega teinud tänuväärset pedagoogitööd.

Juubelikontserdil Estonia kontserdisaalis esinesid kooli koorid, orkestrid, ansamblid, solistid, instrumentalistid, vilistlased ja vilistlaskoor – kokku üle poole tuhande esineja meie Pesapuust.

Juta Hirv, Tallinna 21. Kooli direktori asetäitja-arendusjuht

Kooli õnnitles ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps