5.2.8.2

Tallinna Nõmme Põhikool – 95

1922. aastal avas Nõmmel oma uksed D. Dreyeri Eraalgkool aadressil Raudtee 68. Novembris 2017 tähistas Tallinna Nõmme Põhikool oma 95. sünnipäeva.

Sünnipäevanädalal kutsuti külla programmi „Tagasi kooli“ vilistlasi, kes rääkisid oma elust ja tegemistest peale Tallinna 34. kooli või Tallinna Nõmme Põhikooli lõpetamist. Ligemale veerandsaja vilistlase hulgas oli nimekaid kunstnikke, teadlasi, kultuuritegelasi, muusikuid ja ettevõtjaid nagu Voldemar Kolga, Aleksander Ots, Andres Kõpper (NOËP), Arun Tamm, Viktoria Jagomägi, Leonardo Meigas, Ester Eomois, Indrek Suigusaar, Ike Volkov ja paljud teised.

Kõigil päevadel toimusid koolis vahetunni-kontserdid, kus kooli laulukoorid ja solistid esinesid koos kooli vilistlastest artistidega. Nõmme põhikooli üks õpiväljundeid on laiapõhjalise koorimuusika ja rahvatantsu propageerimine, seega osaleb laulukoorides ja tantsuringides üle poole kooli õpilastest.

Sünnipäevanädal päädis reedel suure vilistlaspeoga Salme kultuurikeskuses. Ettekandele tuli kooli õpetajate-juhendajate lavastatud muusikalis-tantsuline etendus „Ajast aega“.

Ardi Paul, Tallinna Nõmme Põhikooli direktor