5.2.9.5

Lasteaedade ja koolide näitused haridusametis – 10

2008. aastal sai alguse lasteaedade, koolide ja huvikoolide kunsti- ning käsitöönäituste korraldamine haridusametis. Niisiis jõudis Eesti sajandijuubeli aastal väikese juubelini ka näituste traditsioon.

Tallinna Laagna Lasteaia-Põhikooli keraamilised tööd

Kümne aasta jooksul on üles pandud juba 72 näitust. 2017/18. õppeaastal eksponeeris oma teoseid kuus kooli ja üks lasteaed.

Tallinna Laagna Lasteaia-Põhikooli näitus (15. september – 3. november 2017) oli jalustrabavalt mitmekesine ning heal tasemel. Eriti muljetavaldavad olid keraamilised tööd, mis asjatundmatu silma oma professionaalsusega lausa ära petsid. Kauneid taieseid plaanis kool hiljem müüa heategevuslikul jõululaadal, et koguda raha järgmiste teoste loomiseks.

Tallinna Laagna Lasteaia-Põhikooli keraamilised tööd​

Tallinna Meelespea Lasteaed pani 30. oktoobril välja keraamikanäituse „Jänesed“. Laste töid on alati südantsoojendav vaadata, aga seekordsele näitusele lisasid vürtsi mustvalged fotod sellest, kuidas lapsed oma jäneseid voolisid, ning see oli tõesti armas vaatepilt.

Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi tekstiilipildid

Tallinna Linnamäe Vene Lütseum (3. november – 15. detsember 2017) jäi samuti seekord silma just ühiselt loodud tekstiilpiltidega. Mitmedki näitusekülastajad leidsid, et piltidel kujutatud kleite-kostüüme kannaksid nad ka ise.

Tallinna 53. Keskkooli jõuluehted ja vitraažid

Tallinna 53. Keskkool (15. detsember 2017 – 19. jaanuar 2018) õpilastööde näitusel „Tallinn, minu …“ oli välja pandud eri tehnikates joonistusi ja maale, omapäraseid jõuluehteid, voltimistehnikas skulptuure. Omanäolise ja pilkupüüdvana jäid silma kaunid pabervitraažid ning viltimistehnikas tehtud seinapildid.

Lasnamäe Gümnaasiumi lapitehnikas pilt

Haabersti Vene Gümnaasiumi (9. jaanuar – 2. märts 2018) õpilased olid näituseks „Eestimaa aarded“ joonistanud kõike, mille üle Eestis uhke olla ja mida nad kõige rohkem hindavad – loodus, inimesed, arhitektuur, traditsioonid ja kultuur. Näitusetööd peegeldavad noorte suhtumist oma kodumaasse.

Lasnamäe Gümnaasium (13. aprill – 18. mai 2018) on juba tuntud oma imeilusate fotode poolest, seekord üllatati publikut uhkete lapitehnikas seinapannoodega.

Tallinna Ühisgümnaasiumi fotolavastus

Tallinna Ühisgümnaasium (18. mai – 14. september 2018) esines samuti rikkaliku näitusega eri tehnikates joonistuste, maalide ja teiste töödega.

Algas uus näituse kümnend, mida sisustavad järgmised paljutõotavad noored kunstnikud oma asjatundlike õpetajate toel.

Leini Jürisaar, THA kommunikatsiooni peaspetsialist, näituste kuraator aastast 2008