5.3.1

2017/18. õppeaasta avakonverents edastas MÕKi sõnumeid

Tallinna Haridusamet korraldab iga õppeaasta alguses traditsioonilise konverentsi haridusasutuste direktoritele. 2017/18. õppeaasta avakonverents toimus 29. augustil Gustav Adolfi Gümnaasiumi vast-renoveeritud võimlas ja oli tavapärasest täiesti erinev.

Õppeaasta avakonverentsil langesid laulvad õpilased laest ja panid ka direktorid laulma ​

Tallinna Haridusameti motoks on juba kolmandat aastat MÕK – „Me õpime kõikjal“. Ameti meeskond leiab, et kõige paremini õpib laps ja õpetab õpetaja siis, kui ta teeb seda armastusega ning on õnnelik.

Niisiis mõtiskleti isekeskis ja koos mõttekaaslastega teemal „Õppides õnnelikuks, õnnelik õppides“ ja vormiti see „Minuti õppeaasta konverentsiks“. See tähendas, et oma sõnum tuli esinejatel edastada ühe minuti jooksul, see filmiti üles ja vormiti video- klipiks.

Oma ettekujutuse õnnelikust õppimisest andsid edasi haridus- ja teadusminister Mailis Reps, abilinnapea Mihhail Kõlvart, Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula, näitleja ja saatejuht Hannes Hermaküla, koolijuht Raino Liblik, õpetaja Martin Saar, õpilane Karl Vilhelm Valter, lasteaialaps Ingmar Poll ja teised. Kõigi sõnumites oli sügavust ja värvi ning mõtlemisainet jätkus kogu õppeaastaks ja kauemakski.

Leini Jürisaar, THA kommunikatsiooni peaspetsialist