5.3.13

Rahvusvaheline konverents „Nutikas vidin, mis on alati sinuga …“

12. juunil 2018 toimus Erasmus+ projekti „From Teacher To Teacher“ raames rahvusvaheline praktiline konverents „Nutikas vidin, mis on alati sinuga ehk Uuenduslikud meetodid koolis ja lasteaias“.

Rahvusvaheline praktiline konverents „Nutikas vidin, mis on alati sinuga ehk Uuenduslikud meetodid koolis ja lasteaias“ Tallinna Arbu Lasteaias

Konverentsi korraldasid Tallinna Arbu Lasteaed ning Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium koostöös Tallinna Haridusameti ja MTÜ rahvusvahelise arengukeskusega ITC Professional Development.

Konverentsi eesmärgiks oli tutvuda uute meetodite ja tehnoloogiatega koolides ja lasteaedades kogemuse vahetamise käigus ning võimalustega, kuidas muuta tehnoloogia kasutamine õppeprotsessi orgaaniliseks osaks.

Konverentsi avasid abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi direktor Sergei Teplov ning põnevate ettekannetega esinesid partnerid Saksamaalt, Portugalist, Rumeeniast, Bulgaariast, Leedust ja Eestist.

Konverentsi praktilises osas said külalised valida erinevate töötubade vahel, üks huvitavam kui teine: „Füüsiline Geoboard – virtuaalne Geoboard“, „Väikelaste kirjaoskus programmeerimise kaudu“, „Põhikooli ja lasteaia matemaatiliste virtuaalsete keskkondade ülevaade“, „Õppematerjalide loomine õpilastele Scratchi abil“, „Multifilmi loomine“, „Hallatud interaktiivne klass alates Datagatest ja firma Prestigio Multiboard interaktiivse ekraaniga“ ja nii edasi. Üheski töötoas ei lastud istuda niisama, vaid õpetajad pandi kohe tegutsema.
Viidi läbi ka ühine töötuba „Suur LEGO-hakaton“. Konverentsi lõpetas ümarlaud, kus tehti kokkuvõtteid, toimus mõttevahetus ja tagasiside konverentsist osavõtjatelt.

Tagasiside osalejatelt oli väga positiivne. Kõrgelt hinnati konverentsi vajalikkust, kuna see pakkus palju väärtuslikku informatsiooni ning sai avardada silmaringi oma erialal.

Galina Jaremtšuk, Tallinna Arbu Lasteaia õppealajuhataja