5.3.14

Pirita Majandusgümnaasiumi konverents „Orienteerumine meediaruumis – kohustus või vabadus?“

9. novembril 2017 korraldas Pirita Majandusgümnaasium I meediakonverentsi „Orienteerumine meediaruumis – kohustus või vabadus?“, kus multimeedia õppeaineid kombineeriti ettevõtlusainetega.

Konverents toetas gümnaasiumiastme loomeettevõtluse õppesuunda, mille kool avas 2017/18. õppeaastal. Konverentsi eesmärk on luua eeldused eetiliste ja empaatiliste meedia sisu loojate kujunemiseks.

Gümnasistid said meediaspetsialistide, arvamusliidrite ja tegevajakirjanike toel vaadata meedia telgitagustesse. Õpiti meediaga suhtlema ja suhestuma, kriitiliselt hindama saadava teabe sisu ning leidma meedias ja ajakirjanduses endale võrdne suhtluspartner.

Konverentsi avas haridus- ja teadusminister Mailis Reps, osalejaid tervitas Pirita linnaosavanem Tõnis Mölder.

Ettekannetega esinesid tervise- ja tööministri nõunik Andri Maimets ja siseministri nõunik Mari Rebane, „Pealtnägija“ vastutav toimetaja ja saatejuht Mihkel Kärmas, Tiina Hiiob Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolist ja Hanna Turetski-Toomik Tarbijakaitseametist.

Töötubasid-mõttekodasid vedasid Hanna Turetski-
Toomik ja Ando Kidron tarbijakaitseametist, „Kuu- uurija” saatejuht ja uuriv ajakirjanik Katrin Lust, „Radari” peatoimetaja Marii Karell (kõrvaloleval pildil), veebilehe Skeptik.ee eestvedaja Martin Vällik, Pirita Linnaosa Valitsuse avalike suhete nõunik Rasmus Sinivee ja Lastekaitse Liidu juhataja Tõnu Poopuu.

Konverentsi rahastas Haridus- ja Teadusministeerium ning toetas Integratsiooni Sihtasutus.

Triinu Orumaa, Pirita Majandusgümnaasiumi arendusjuht