5.3.18

Noorte tervisekonverents riskikäitumisest ja tervislikest eluviisidest

22. veebruaril 2018 korraldati Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis koolinoorte tervisekonverents, mille eesmärk oli ennetada noorte riskikäitumist ja populariseerida tervislikke eluviise.

Tervisekonverentsil osales 237 noort, neist 162 põhikooli vanematest klassidest ning 75 gümnaasiumiosast. 7.–8. klassi noored said noorsoopolitseinikelt ülevaate seadusevastastest tegudest ja nende tagajärgedest ning osalesid põnevates MMA 3D-näidistreeningutes. 9. klassid vaatasid õpetlikke filme „Georg“ ja „Kaspar“, millele järgnes arutelu filmi ühe autori Märt Treieriga, Tallinna Kiirabi spetsialist viis läbi esmaabi ABC õppe.

Gümnaasiuminoortele tutvustati välismaal õppimis- ja elamistingimusi ning reisimisega seotud tervisehädade ennetamist. Lisaks saadi ülevaade veredoonorlusest ja külastati verekeskust.

Koolinoorte tervisekonverentsi korraldamist toetasid Tallinna Haridusamet koostöös Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti ning Haabersti Linnaosa Valitsus. Koostööpartnerid on Maanteeamet, Politsei, Tallinna Kiirabi ja MTÜ Living for Tomorrow.

Age Tamm, Tallinna Haridusameti tervisedenduse vanemspetsialist