5.3.2

XI üle-eestiline IKT sügiskonverents üllatas EXPOga

25. oktoobril 2018 toimus Tallinna Reaalkoolis õpetajatele ja haridusasutuste juhtidele suunatud üle-eestiline IKT sügiskonverents „Tehnoloogiarikas kool“.

IKT sügiskonverentsi „Tehnoloogiarikas kool“ töötubasid täiendas esmakordselt näitus EXPO

Konverentsi korraldasid Tallinna Haridusamet, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA), eKool ja Tallinna Reaalkool. Osales ligikaudu 300 haridustöötajat.

Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula sõnul viiakse üle-eestilist IKT konverentsi Tallinnas läbi juba üheteistkümnendat korda, kuid haridustöötajate huvi selle vastu pole raugenud. „See näitab, et õpetajad soovivad üha enam kasutada digivõimalusi õppetöös ning hoida end kursis digivaldkonna uuendustega,“ rääkis Pajula. „Digi-innovatsioon on kaasaegsel haridusmaastikul oluliseks märksõnaks ja lisaks tehnoloogia- ja tarkvaraettevõtete pakutavate digiõppe lahenduste kasutamisele loovad neid ka haridusasutused ise.“

Sügiskonverents ongi haridustöötajatele suurepärane võimalus vahetada häid kogemusi kolleegidega üle Eesti ning tutvuda digivaldkonnas pakutavate uute võimalustega.

Päeva jooksul viidi läbi 24 praktilist töötuba, kus tutvustatakse nii digitaalseid õppevahendeid ja -materjale, innovaatilisi õppemeetodid kui ka koolide pilvelahendusi. Räägiti veel avatud õpperuumidest, rahvusvahelisest koostööst ja internetiohtude ennetamisest.

Konverentsi töötubasid täiendas esmakordselt näitus EXPO, kus paralleelsessioonide vahepausidel sai kooli aulas tutvuda haridusele suunatud digivaldkonna toodete ja teenustega. EXPOl olid väljas BCS Koolitus, Foxcademy, Insplay, Janika Leoste ja Future Robotics, Oomipood, Tebo õpiveeb jt.

Konverentsil kuulutati välja konkurss „EduInnoLab“, mille eesmärgiks on toetada ja ergutada digi-innovatsiooni haridusasutustes ning tutvustada Eesti digiõppe võimalusi ka mujal maailmas.

Päeva lõpetas kollektiiv Kelfirius atraktiivse tule- ja valguseshowga.

Rainer Rannala, Tallinna Haridusameti üldosakonna juhataja

Leini Jürisaar, THA kommunikatsiooni peaspetsialist