5.3.20

Kolme kooli noorte foorum „Mina valin 2018”

15. märtsil 2018 toimus noortefoorum „Mina valin”, mille motoks seekord „Minu valik – proaktiivsus“.

Foorumist võtsid osa Haabersti Vene Gümnaasiumi, Karjamaa Põhikooli, Ehte Gümnaasiumi ja Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi 9. klasside õpilased. Oma õppe- ja karjäärivalikutest rääkisid LHV panga jurist, TM Developmenti programmeerija, Õhtulehe ajakirjanik, vabakutseline fotograaf ja ettevõtjast jumestuskunstnik ning Haabersti Vene Gümnaasiumi õpetaja. Noored tõdesid, et iga esineja teekond oli väga erinev, kuid omamoodi inspireeriv.

Päeva teine osa oli otseselt seotud ürituse motoga. Meeskonnana tuli teha äriprojekt ning kaheminutiline pitch. Sündisid vahvad ideed, nagu anti-ekool, tarkuse joogipudel, robot-medõde, teleporteerimise masin, allveerestoran, nutitossud ja palju muud. Seejärel olid noored investori rollis, et anda hääl projektile, millesse neil oli kõige rohkem usku. Parimate projektide autorid said innustuseks ka auhinnad.

Erinevate erialade esindajatega tutvumine ja nende lugude kuulmine avardas õpilaste mõttemaailma, nad julgevad nüüd unistada suurelt ja kuulata valiku tegemisel oma südant.

Heli Aunap, Tallinna Lastesõime Mõmmik direktor