5.3.4.1

Kristiine piirkonna lasteaedade III raamatukonverents

Lasteraamatupäeval, 2. aprillil 2018 toimus Tallinna Tondi Põhikoolis Kristiine lasteaedade III raamatukonverents Eesti lasteraamatu teemal.

Raamat on alati palju tarkusi jaganud, on suureks abiks lugemis- ja kirjutamisoskuse arendamisel. Tänapäeva kiire tehnoloogia areng on laste ellu toonud nutiseadmed ning raamatu kaugemale viinud. Raamatu au sees hoidmiseks korraldatigi 2016. aastal esimene raamatukonverents, idee autoriks Tallinna Linnupesa Lasteaia õppealajuhataja Anu Sarap.

Esinema olid oodatud lapsed 5–6aastaste rühmadest, kes võisid lasteraamatust ettekande lavastada, ette lugeda, teha esitluse, vastaval teemal laulda, tantsida või esitleda multifilmi. Ettekande pikkuseks oli kuni seitse minutit.
Ettekanded olid väga erinäolised. Tallinna Linnupesa, Mutionu, Haraka ja Lepatriinu lasteaed olid ette valmistanud lavastuse, Tallinna Vindi Lasteaed tutvustas raamatut luulepõimikuga, Tallinna Lille Lasteaed andis ülevaate „Sipsikust“ pika laululooga, Tallinna Kullerkupu ja Tallinna Muinasjutu lasteaed esinesid videolavastustega ning Tallinna Kristiine Lasteaed esitas video oma lastelavastusest.

Võõrustaja Tondi põhikool näitas lavastust Jänese kohvikust ning väga kaasaegset räpilugu Trad.Attack!’i saatel. Konverentsile kutsutud lastekirjanik Kätlin Vainola luges koos lastega läbi ühe oma raamatu. Osalejaid oli III Kristiine raamatukonverentsil tublisti – 99 last ja 25 täiskasvanut. Lastele oli konverents köitev, kuulati-vaadati huviga.

Karin Saar, Tallinna Linnupesa Lasteaia direktor