5.3.4.10

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi minikonverents „Meie Eesti“

13. veebruaril 2018 tähistas Tallinna Kristiine Gümnaasium oma 99. sünnipäeva kolmeosalise minikonverentsiga „Meie Eesti“.

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi minikonverentsi „Meie Eesti’’, kus 3.–4. klassid tutvustasid Eesti loodust

Külalisesineja oli lapsevanem Teet Allas, kes rääkis õpilastele oma kooliajast, spordi tähtsusest, käitumise põhitõdedest nii kodus kui koolis. Konverentsi esimeses osas „Minu kodu” tutvustasid 1.–2. klassi õpilased oma ettekannetes ja esitlustes koduümbrust ja Kristiine linnaosa tähtsamaid paiku. Vahepaladeks loeti koduteemalist omaloomingut. Kõik õpilased said konverentsil esineja tähtsa rolliga suurepäraselt hakkama.

3.–4. klasside alateema oli „Eestimaa loodus”. Õpilased tutvustasid mitmeid Eesti looduskaitsealasid, rabasid, soid, rahvusparke, kirjeldasid vabas looduses elavaid loomi, said teada huvitavaid ja vähem tuntud fakte koduloomade kohta. Hästi toodi välja jääaja mõju Eesti maastiku kujunemisele, tutvustati Eesti suurimaid ja sügavaimad järvi.

Keskkonnaekspert ja loodusfotograaf Olavi Hiiemäe rääkis metsa ilust ja võlust ning rõhutas, et kannatlikule näitab mets kõike. Samuti andis ta hariva ja meelelahutusliku ülevaate, kuidas metsas käituda, et loodusfotograafina ohtlikele loomadele ligi pääseda. Sai vaadata fotosid ning kuulda nende piltidega seotud lugusid.

5.–6. klasside minikonverents keskendus kooliga seotud inimestele. Õpilased tegid miniuurimused vilistlasest, lapsevanemast, õpetajast või mõnest koolitöötajast. Avaettekanne oli luuletaja Ellen Niidust, kes on kooli hümni sõnade autor. Adrian Abneri ettekannet ilmestas katkend Ellen Niidu sõnadele loodud lastelaulust „Rongisõit”. Värvikate piltidega jäi meelde ettekanne kooli käsitööõpetajast Riina Neemelast, kehalise kasvatuse õpetajast ja kiirkäijast Margus Luigest, legendaarsest kirjandusõpetajast Helmi Kellest. Väga ilmeka esinemisega paistis silma Raul Ra Korolevi ettekanne huvijuht Mart Usinast. Hea sõnaga olid oma kooliaastaid meenutanud õpilasuurimustes mitmed vilistlased ja lapsevanemad. Esinemised lõpetas ülevaade koolihümni viisi autorist Olav Ehalast, 5. klassid esitasid koos helilooja „Lustilise lumelaulu”.

Gümnasistide poolt tervitas konverentsi 11. klassi õpilane Grete Parve oma venna ja kooli vilistlase 8. klassis kirjutatud kooliluuletusega. Direktor Tiina Pall soovis konverentsitraditsioonile pikka iga ja avaldas lootust, et nii mõnigi tänane esineja aastate pärast samasse kooli oma koolimuljeid jagama tuleb.

Simona Juul, Reti-Lis Sabalisk, Sigmar Kams, Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 11.ab klassi õpilased