5.3.4.9

Karjamaa Põhikooli keelekümbluskonverents „Eesti Vabariik 100“

7. detsembril 2017 korraldati Karjamaa Põhikoolis traditsiooniks saanud ülelinnaline keelekümbluskonverents, teema oli seekord „Eesti Vabariik 100”.

Karjamaa Põhikooli ülelinnaline keelekümbluskonverents teemal „Eesti Vabariik 100”

Osalised Tallinna Läänemere Gümnaasiumi, Tallinna Pae Gümnaasiumi, Tallinna Kunstigümnaasiumi, Kalamaja Põhikooli, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi, Lasnamäe Vene Gümnaasiumi ja Karjamaa Põhikooli õpilased. Konverentsi avas Karjamaa põhikooli direktor Anna Krõlova. Eesti Vabariigi juubeliaasta korralduskomitee esimees Margus Kasterpalu esines ülevaatega Eesti vabariigi hariduse ajaloost.

Tegevused jätkusid töötubades: ajalugu, eesti keel ja kirjandus, sport, muusika, kunst, kodundus, kus saadi uusi teadmisi ja oskusi eesti ajaloo- ja kultuuritegelastest ning suhelda eesti keeles. Saalis tegid õpilased kokkuvõtte nähtust ja kuuldust, toimus kohtumine olümpiavõitja Erki Noole ja tippsportlase Ilona Uzlovaga. Dialoog kujunes väga huvitavaks ja sisukaks. Õpilased esitasid külalistele palju küsimusi, koos ka pildistati. Kogu üritus oli õpetlik, huvitav ja meeldejääv.

Anna Krõlova, Karjamaa Põhikooli direktor