5.4.7

Uue maailma laulu- ja tantsupäev tõi kokku kogukonna

25. aprillil 2018 toimus Tallinna Uue Maailma IV laulu- ja tantsupäev, mis tõi kokku nelja lasteaia kõige vanemad lapsed.

Tallinna Uue Maailma IV laulu- ja tantsupäev tõi kokku nelja lasteaia vanimad lapsed

S eekordse tantsupäevaga tähistati nii Eesti kui ka Tallinna alushariduse juubelit ning Euroopa kultuuripärandi aastat. Peost võtsid osa Tallinna Endla Lasteaia, Tallinna Rõõmutarekese Lasteaia, Tallinna Virmalise Lasteaia ning Tallinna Magdaleena Lasteaia lapsed.

Laulu- ja tantsupeo kava koosnes peamiselt mais toimunud ülelinnalise tantsupäeva ja juunis toimunud laulupeo repertuaarist, lisaks lasteaedade laulud. Tantsude eestvedajaks oli Virmalise lasteaia maskott Vimmel, kelle juhtimisel tantsisid lapsed kolm tantsu. Tantsiti ja lauldi nii iseendale, kaaslastele kui ka uutele sõpradele.
Tantsupäeva korraldamise üheks suuremaks ettevõtmiseks sai lasteaia lapsevanemate, lähikondsete ja õpetajate käsitööprojekt, mille raames valmisid kõikidele lastele arhailiste tikanditega rinnamärgid. Kokku valmis nobedate näppude vahel 100 rinnamärki, millega anti panus EV100 tähistamisele.

Kogukonna toel ja panustamisel on Virmalise lasteaia traditsiooniline laulu- ja tantsupäev kõigile üha omasemaks saanud.

Kerli Stein, Tallinna Virmalise Lasteaia direktor