6.3.1

Tallinna Saksa Gümnaasiumi ja Lissaboni saksa kooli kunstiprojekt

19.–28. oktoobrini 2017 sai Lissabonis teoks Tallinna Saksa Gümnaasiumi ja
Lissaboni saksa kooli ühise kunstiprojekti teine kohtumine.

Tallinna Saksa Gümnaasiumi ja Lissaboni saksa kooli ühisprojekt keskendus tänavakunstile. Tutvuti tänavakunstiga Lissaboni kesklinnas ja loodi üheskoos grafiti, kus iga õpilane või õpilasrühm kujundas motiivi teemal „Uksed avanevad“

Koos Lissaboni kooli 11. ja 12. klassiga osaleti mitmes õpitoas, mis kandsid ühtset teemanime „Türen öffnen“ (Uksed avanevad). Esimene osa projektist keskendus tänavakunstile. Kohalike tänavakunstnikega loodi grafiti ning tutvuti tänavakunstiga Lissaboni kesklinnas. Viidi läbi spraykunsti tehnikas töötuba ning loodi koolis ajutine tänavakunstiinstallatsioon, kus iga õpilane või õpilasrühm lõi motiivi teemal „Uksed avanevad“.

Azulejo muuseumi töötoas sai iga õpilane maalida azulejo-plaadile oma motiivi. Tegemist on Portugali traditsiooniliste keraamiliste plaatidega, mida kasutatakse dekoratiivsetel eesmärkidel.

Viimase üritusena toimus koolis ülipõhjalik siiditrüki töötuba, kus õpilased said ise kogu protsessi läbi teha: siiditrüki raami emulsiooniga katmine, valgustamine, pimeruumis ilmutamine, värvi segamine ja T-särkidele trükkimine. Koos Lissaboni Saksa Kooli 12. klassiga külastati ka kuulsat Novo Banco fotograafianäitust.

Peale kunstitegevuste tutvuti Lissaboni ja Portugali kultuuriga, nauditi loodust ning tegevusi rannas. Võõrustajaperede külalislahkus oli äärmiselt soe ja südamlik.
TSGst võtsid kohtumisest osa Merili Kärk, Martina Eerme, Anita Kremm, Jakob Juksaar, Elo Vahtrik, Sigrid Saagpakk, Kristel Küünarpuu (12.a klassist), Kärt Gerli Reinmets, Kaisa Karmen Selke ja Kaarel Keskra (12.b klassist). Õpilasi saatis kunstiõpetaja Erik Joasaare.

Esimene kohtumine toimus veebruaris 2017 Tallinnas.

Erik Joasaare, Tallinna Saksa Gümnaasiumi arendusjuht