6.3.2

Tallinna Kopli Ametikooli koostöö Peterburi kooliga

20. septembril 2017 allkirjastasid Tallinna Kopli Ametikool ja Peterburi riiklik
aiaarhitektuuri kolledž koostöökokkulepe.

Tallinna Kopli Ametikooli direktor Kaspar Kaugija allkirjastamas koostöölepingut Peterburi aianduse ja arhitektuuri kolledžiga

Koostöökokkuleppe eesmärgiks on pooltevahelise koostöö arendamine usalduse, vastastikuse lugupidamise ja partnerluse põhimõttel järgmistel kutsehariduse valdkonna suundadel: tänapäeva kutseharidusalaste kogemuste, metoodilise kirjanduse ja info vahetus; koostöö laiendamine kutseharidusasutuste vahel, ühiste praktiliste õppuste (meistriklasside), konverentside, seminaride korraldamine; ühisprojektide tegemine, kasutades multimeediumi materjale ja distantsõppe tehnoloogiaid; poolte pedagoogikatöötajate ja (üli)õpilaste kutsumine teise poole korraldatavatele üritustele.

14.–17. novembrini 2017 viibis Tallinna Kopli Ametikooli delegatsioon Peterburis.

Programm oli väga tihe ning kohtumisi palju. Kolmel päeval külastati Expoforumi messihallis regionaalset kutsemeistrivõistlust „WorldSkills Russia 2017“. Toimus töökohtumine Sankt-Peterburgi hariduskomitee juhataja ning „WorldSkills Russia“ korraldajaga. Külastati Zvjozdnõi kolledžit (Колледж Звездный) ning teenindus- ja tööstustehnoloogia lütseumi (Лицей сервиса и индустриальных технологий).

Peterburi aiaarhitektuuri kolledži (Садово-архи-тектурный колледж) ümarlaual arutati edasisi koostöövõimalusi.

Kevadel 2018 osales 14 õppijat projekti „Tallinna Kopli Ametikool avastamas kutseõpet Euroopas“ raames veel ka praktikal Saksamaal Bremenis.

Annely Tahker, Tallinna Kopli Ametikooli personalijuht

Kopli ametikooli delegatsioon õppevisiidil Peterburis novembris 2017